شرط عبارات تاکیدی

شرط عبارات تاکیدی

شرط عبارات تاکیدی مهم

استفاده از عبارات تاکیدی همیشه و در همه جا کاربرد دارد ولی بعضی از افراد به درستی یا نا درستی آن شک دارند . به نظر برخی افراد عبارات تاکیدی بر روی آن ها تاثیر گذار نیست و هر چه تلاش میکنند کمتر نتیجه میگیرند .
استفاده از عبارات تاکیدی شرطی دارد یعنی یک سری عوامل باید دست در دست هم دهند تا قطعه های پازل را تکمیل کنند و اثر لازم را بر جای بگذارند . در این مقاله می خواهم در باره شرط عبارات تاکیدی صحبت کنم

اولین شرط عبارات تاکیدی

اولین شرط عبارات تاکیدی این است که باید در حال دست یابی به آن بیان شوند .یعنی شما خود را در حال به دست آوردن آن تصور کنید . وقتی به ضمیرناخود آگاه عبارت تاکیدی داده می شود ضمیرناخود آگاه می پذیرد چون راست و دروغ برای ضمیر ناخود آگاه فرقی ندارد . ولی چیزی ضمیرخود آگاه را قلقلک می دهد که آیا واقعا همچین چیزی است ؟ ایا عملی می شود ؟ آیا به خواسته ام می رسم ؟ اینطور ضمیر ناخود آگاه و خود آگاه را به جان هم می اندازیم و چه بسا که  احساس کنیم که به نتیجه نمی رسیم و از گفتن آن خسته و در نهایت منصرف شویم


مثلا اگر هدف شما خرید خانه است به جای اینکه بگویید من خانه دارم یا من خانه خریدم بگویید من روز به روز به خرید خانه مورد علاقه ام نزدیک تر می شوم . در این صورت ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخود آگاه با هم موافق  هستند توان آن ها در هم ضرب می شود و شما زود تر به هدف خود نزدیک می شوید

دومین شرط عبارات تاکیدی

دومین شرط عبارات تاکیدی باور رسیدن به آن است .شما تا زمانی که باور نداشته باشید که به هدف خود میرسید ، آن را به دست نمی آورید .شاید شما باور داشته باشید که برای خرید خانه پول لازم است و شما باید به سختی پول آن را به دست بیاورید . وقتی به گذشته نگاه می کنید می بینید که پدر شما پول را به سختی به دست آورده و این باور برای شما ایجاد شده که شما هم باید پول را به سختی و با تلاش زیاد به دست آورید . با خود بگویید پدر من پول را به سختی به دست آورده ولی این کار برای چند دهه قبل بود.

مطالعه می کنم :   باور چگونه  ایجاد می شود؟

الان هر کس برای به دست آوردن خواسته خود از ضمیر ناخود آگاه خود استفاده می کند و تلاش رسیدن به آن کم شده است ولی تلاش ذهنی زیاد شده است .برای خود این باور را ایجاد کنید که شما پول را به راحتی به دست آورده آن را برای خرید خانه هزینه می کنید .
وقتی باور شما تغییر کرد عبارت تاکیدی در ضمیرناخوآگاه شما وارد شده و آن عبارت در زندگی شما جاری میشود .

سومین شرط عبارات تاکیدی

سومین شرط عبارات تاکیدی آن است که ساده و کوتاه باشد . عبارت تاکیدی کوتاه را روزانه به صورت مکرر با خود تکرار کنید . نه آن گونه که آزار دهنده باشد . علت اینکه عبارت تاکیدی نباید بلند باشد این است که طولانی بودن آن کسل کننده وخسته کننده است . نباید با جزئیات بیان شود .شاید شما بتوانید یک عبارت تاکیدی را در دقیقه ۳۰ دفعه تکرار کنید ولی اگر عبارت تاکیدی بلند باشد در دقیقه یک یا دو دفعه تکرار می شود . در نتیجه تاثیر آن کمتر است .

شرط عبارات تاکیدی

چهارمین شرط عبارات تاکیدی

چهارمین شرط عبارات تاکیدی  این است که در شما اشتیاق ایجاد کند . اشتیاق در عبارت تاکیدی شما را به سمت آن خواسته هٍل می دهد . اگر عبارت تاکیدی را با خود تکرار کنید که آن را دوست نداشته باشید یا به زور با خود تکرار می کنید تاثیری ندارد . عبارت تاکیدی را با خود تکرار کنید که باور شما را قلقلک ندهد . شاید با خود بگویید این عبارت چقدر مسخره است آن را دوست ندارم ولی برای رسیدن به خواسته ام باید آن را با خود تکرار کنم . لطفا عبارت تاکیدی را با خود تکرار کنید مایلید . دوستش دارید و محرک شما برای رسیدن  به هدف است .

مطالعه می کنم :   موفقیت فردی یک کلمه کلیشه ای است

پنجمین شرط عبارات تاکیدی

پنجمین شرط عبارات تاکیدی این است زمان استفاده از آن  شما در آرامش باشید. عبارت تاکیدی که در شرایط خلاف هدف شما بیان می شود ، عبارت تاکیدی را نقض می کند .  احساس شک و دو دلی را به همراه دارد . شاید شما را از گفتن عبارت باز دارد .مثلا اگر احساس خوبی نسبت به خالی بودن حساب خود ندارید و با خود میگویید من روز به روز به خرید خانه مورد علاقه ام نزدیک تر می شوم ، عبارت تاکیدی و احساس بد شما با هم تناقض ایجاد می کند و شما از گفتن عبارات تاکیدی منصرف می شوید.شاید عبارت تاکیدی شما رسیدن به آرامش باشد و با برادر خود سر موضوعی ناراحت هستید .

اگر در این لحظه که احساس شما خوب نیست عبارت تاکیدی را تکرار کنید ، شاید با خود بگویید که این چه آرامشی است که آن را احساس نمیکنم . زمانی عبارت تاکیدی را تکرار کنید که بتوانید آن را با احساس خوب لمس کنید.

ششمین شرط عبارات تاکیدی

ششمین شرط عبارات تاکیدی آن است که با صدای بلند گفته شود . زمانی که با صدای بلند گفته می شود مسیر انتقال به ضمیر ناخود آگاه دو مسیر می شود یکی از طریق ذهن به ضمیر ناخود آگاه و دیگری مسیر گوش به ضمیر ناخود آگاه. در این صورت انتقال عبارت تاکیدی به ضمیر ناخودآگاه  راحت تر و سریع تر صورت می پذیرد . اگر فکر میکنید که با گفتن این عبارات مورد تمسخر اطرافیان قرار میگیرید، در مواقعی آن ها را بلند تکرار کنید که کسی پیش شما نیست . همه ما اوقاتی را با خود تنها هستیم .

هفتمین شرط عبارات تاکیدی

هفتمین شرط عبارات تاکیدی این است که ثابت باشد .هر روز یک عبارت انتخاب نکنید .تا زمانی که این عبارت در ضمیر ناخود آگاه وارد نشده وآن را به عینیت ندیده اید ، ثابت نگه دارید . فرض کنید شما قصد سفر از اهواز به تهران را دارید .وقتی به بروجرد رسیدید تصمیم میگیرید که به جای اینکه از مسیر اراک به تهران بروید از مسیر همدان بروید . در نیمه مسیر همدان پشیمان می شوید و بر می گردید تا خود را به اراک برسانید و از آنجا به تهران بروید .در اتوبان اراک ـ قم پشیمان شده و دوباره به سمت جاده بروجردبه سمت همدان میروید . آیا تا زمانی که مسیر خود را عوض میکنید به تهران میرسید ؟ خیر، هرگز

مطالعه می کنم :   رسیدن به آرامش براحتی امکان پذیر است

عبارات تاکیدی هم همین گونه اند . اگر مدام آن ها را عوض کنید به مقصد نمی رسند . شاید عبارت در یک راستا و با یک مضنون باشد ولی برای ضمیر ناخود آگاه آن عبارتی ملاک است که بیشتر از بقیه تکرار می شود.لطفا عبارت تاکیدی خود را ثابت نگه دارید .

دو پیشنهاد

اولین پیشنهادم این است که در عبارت تاکیدی که استفاده میکنید کلمه خدا را به کار ببرید. در این صورت مقاومت ذهن کم شده و با قدرت تر عمل می کند . چون ذهن هم می داند که خدا قدرتی دارد که ذهن توانایی مقابله با آن را ندارد .مثلا بگویید خدایا به یاری تو روز به روز به خرید خانه مورد علاقه ام نزدیک میشوم .

چند شرط عبارات تاکیدی

 

دومین پیشنهاد من به شما این است وقتی عبارت تاکیدی شما در ضمیر ناخود اگاه انتقال یافت . آن را نیمه کاره رها نکنید . اجازه دهید این عبارت به صورت ناخود آگاه در ذهن شما تکرار شود. اما چگونه؟


برای خود یک نماد بسازید مثلا یک کلید جدید و زیبا تهیه کنید آن را به دسته کلید خود اضافه کنید . هر بار که آن دسته کلید را به دست میگیرید با دیدن آن کلید به شما یاد آوری می شود که زمان رسیدن به خانه مورد علاقه شما نزدیک است .یا یک رنگ را به عنوان نماد انتخاب کنید . مثلا رنگ سفید را به عنوان آرامش یا میوه سیب را به عنوان سلامتی . در این صورت این عبارت از ذهن شما پاک نمی شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سیزده =