نظر اطرافیان

چند روز پیش دوستی با من تماس گرفت که بعد از صحبت با او متوجه شدم که از موضوعی رنج می برد وآن نظر اطرافیان است.با اینکه دختر فوق العاده اجتماعی بود ولی نظر اطرافیان را که می گفتند تو بداخلاقی تو افسرده ای .تو شلخته ای تو هر جا که قدم می گذاری بحث و دعوا میشود . هر بار که تو به خونه ما می آیی یک ظرف از ما می شکند و …. این موضوع باعث شده بود که از جمع خانواده فاصله بگیرد و بیشتر در خود فرو رود . او نظر اطرافیان را باور کرده بود.

به او گفتم آن ها فقط نظر داده اند و صرفا نظر آن ها درست نیست و آنچه دیگران می گویند صحت ندارد . مهم این است که نظر تو درباره خودت چیست ؟ احساس قلبی تو نسبت به خودت چیست ؟

خودِ واقعیتان باشید

شخصی را تصور کنید که به خاطر نظر اطرافیان و اینکه بگویند چقدر آدم تمیزی است روزی سه دفعه خانه را گرد گیری کند . یا بخاطر اینکه بگویند چقدر خوش پوش است هزینه های خیلی زیادی متحمل شده و برای هر مهمانی لباس های گران قیمت خریداری کند .یا بخاطر نظر اطرافیان که بگویند آدم ساکتی است و با کسی مخالفتی ندارد ، همیشه از گفتن نظر واقعی خود طفره رفته و آنچه که خواسته قلبی خود بوده را مطرح نکرده است .یا خانمی که بخاطر توجه بیشتر از همسر خود را به مریضی می زند.

مطالعه می کنم :   زندگی در زمان حال

تمام این موارد چیزهایی هستند که باعث می شوند شما خود واقعیتان نباشید و بخاطر حرف دیگران دست به کارهایی بزنید که مایل نیستید ویا یک سری از حرف ها یا نظر اطرافیان را ملکه ذهنتان کنید و با آن نظر زندگی کنید.و کم کم شما کسی می شوید که دیگران دوست دارند نه آنچه که شما دوست دارید یا مایلید زندگی کنید.هر کس میتواند نظری داشته باشد و آن را به شما بگوید  ولی شما حق ندارید که آن را باور کنید و آن را زندگی کنید .

آنتون دی سنت اگزوپری

نویسنده بزرگ فرانسوی میگوید : من حق ندارم حرفی بزنم و یا کاری کنم که کسی را پیش خودش و در مقابل چشمان خودش خوار و کوچک کنم . آنچه من درمورد او فکر می کنم مهم نیست ، مهم این است که خودش درمورد خود چگونه فکر میکند و چه تصوری از خود برای خود ساخته است . صدمه زدن به ارزش و مقام کسی جرم است.

جول اوستین

جول اوستین نویسنده کتاب خواستن ، توانستن است می گوید هر کس این حق را دارد که نظر خودش را داشته باشد . من هم این حق را دارم که به نظر آن ها گوش ندهم.
لطفا به نظر اطرافیان به عنوان یک نظر فقط گوش دهید و آن ها را نه باور کنید و نه زندگی کنید لطفا از روی نقشه ذهن خود جلو بروید نه از روی نقشه ذهن دیگران . اگر از روی نقشه دیگران جلو بروید  و به بی راهه یا بن بست برسید ، به همان کسی که با نظر او جلو رفتید بگویید که اشتباه کردم که به نظر تو گوش دادم مستقیما به شما می گوید من فقط نظر دادم تو می توانستی به نظر من گوش ندهی

نظر اطرافیان همیشه صحیح نیست

لطفا از خودمان شروع کنیم و به عقب برگردیم و ببینیم که کجا با نظرمان باعث رنجش کسی شدیم و یا با نظر ما، نظر کسی عوض شده یا راه کسی را عوض کردیم که مایل نبوده . شاید ما هم جایی ناخواسته یا از روی دلسوزی و یا دوست داشتن به جای اینکه باری از دل کسی برداریم، سر بار کسی بوده ایم حتی عزیزترین و یا نزدیک ترین شخص به ما .
. لطفا یادتان باشد که اگر کسی از شما نظر خواست به او یادآوری کنید که این یک نظر و پیشنها است و صرفاً آنچه که می گویید صحیح نیست

مطالعه می کنم :   گامهای رسیدن به اهداف مانند گام های خریدن بستنی از بابا بستنی است

نظر اطرافیان همیشه وجود دارد ما چکار کنیم

یک خودکار و برگه بیاورید آن را به دو قسمت تقسیم کنید در یک طرف آن مشخص کنید با نظر اطرافیان چه چیزی به دست آورده اید و در طرف دیگر آن بنویسید با نظر اطرافیان چه چیزی را از دست داده اید . می بینید با نظر اطرافیان خیلی چیزهای بیشتری از دست داده اید تا بدست آورده باشید .متوجه میشوید که آنچه که به دست آورده اید یک صفت بوده مثلا به شما گفته اند فرد آرامی هستی ولی بررسی کنیم ببینیم چه چیزی از دست داده اید ؟ یک جاهایی نتوانسته اید حرف دلتان را بزنید ، در حق شما ظلم شده است . از حرف کسی رنجیده اید ،پر از خشم شده اید و آن را بروز نداده اید و یک سری چیزها برای شما عقده شده است یا خشمتان را سر کودکتان یا با بی حوصلگی یا در خود فرو رفتن نشان داده اید .

مطمئنا هیچ کس با ارز ش تر از شما نیست . حتی بچه ، پدر یا مادر و همسر شما در اولویت های بعد قرار دارند. خودتان را دوست داشته باشید. خدا شما را آزاد آفریده پس باور کنید که آزاد هستید و خودتان را از قید و بند نظر اطرافیان رها کنید و به آن ها فقط به عنوان یک نظر و پیشنهاد گوش دهید نه بیشتر.

مطالعه می کنم :   رسیدن به اعتماد بنفس بالا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =