رسیدن به اهداف

رسیدن به اهداف

چه چیزی در رستوران سفارش می دهید؟ چه مسیری را برای رسیدن به اهداف انتخاب می کنید؟
شاید یکی از مهمترین مسائل برای رسیدن به اهداف داشتن یک هدف می باشد ، احتمالا از این جمله‌ی من تعجب کردید اما این یک واقعیت است ، بسیاری هیچ خواسته ای در زندگی ندارند اما هر روز در حال جستوجوی آن هستند.
تصور کنید وارد یک رستوران می شوید و بر روی یک میز می نشینید، گارسون به کنار میز شما می آید و می پرسد چه کمکی از دست من برمی‌آید؟ چیزی سفارش می‌دهید ؟
شما به او می گویید بله لطفا برای من مرغ، سالاد و ماست بیاورید . بعد از ۲۰ دقیقه غذای شما را می آورند، سوال اینجاست آیا غذایی به جز آنچه سفارش داده اید را برای شما می آورند؟ خیر حتما مرغ، سالاد و ماست برای شما می آورند .

آیا ممکن است غذای شما را اصلا نیاورد؟ به هیچ عنوان، چون وقتی سفارش را گرفتند یعنی آن را تامین میکنند ، شاید چند دقیقه ای طول بکشد اما بدون شک غذای شما را تحویل می‌دهند.

راه رسیدن به خواسته ها

رستورانی دیگر! مسیری دیگر برای رسیدن به اهداف

این‌بار وارد یک رستوران می شوید ، گارسون خدمت شما می رسد و میپرسد چه چیزی سفارش میدهید ؟
شما میگویید من منتظر کسی هستم و وقتی ایشان آمدند سفارش میدهم . گارسون هم به آشپزخانه برمیگردد . نیم ساعت میگذرد و این همراه شما نمی آید ، نگاهی به اطراف خود می اندازید و میبینید که تمام افرادی که بعد از شما وارد رستوران شده اند سفارش داده اند و در  حال غذا خوردن هستند . به این فکر میکنید که چرا غذای من آماده نیست ! اما نکته اینجاست وقتی سفارشی نداده اید چطور برای شما غذا بیاورند ؟

مطالعه می کنم :   رسیدن به شغل مناسب با استفاده از قانون جذب

زندگی دقیقا شبیه به همین رستوران است، وقتی هنوز درخواستی ندارید چگونه میخواهید به آن برسید؟

وقتی هنوز برای رسیدن به هدف خود منتظر هستید تا شخصی کنار شما باشد تا حرکت کنید و این شخص ممکن است حصور نداشته باشد چطور میخواهید شروع به حرکت کردن کنید و به آن برسید ؟

اما وقتی در زندگی خواسته ای داشته باشید و برای آن اقدام کنید شاید مدت زمانی طول بکشد تا به آن برسید اما حتما آن را دریافت خواهید کرد .

خواندن مقاله رسیدن به ثروت ساده تر از نرسیدن به ثروت است را به شما توصیه می کنم

یک تمرین عالی برای شروع حرکت

پس بعنوان قدم اول، ۵ خواسته ی بزرگ خود را تا یک سال آینده بنویسید:

۱-    ……………….

۲-    ………………

۳-    ………………

۴-    ……………..

۵-    …………….

اگر نمیدانید که در این ۵ جای خالی چه چیزی باید بنویسید بدانید که این اولین گره کار شماست ، پس همین الان دست به کار شوید و آنها را پیدا کنید . این را بدانید که این کتاب برای خواندن و سرگرم شدن نوشته نشده است بلکه گام به گامی برای رسیدن شما به خواسته هایتان است . پس اگر به دنبال کتابی برای سرگرمی هستید این را کنار بگذارید اما اگر هدفی در زندگی دارید باید تک تک تمرین های این کتاب را انجام دهید و تا هر تمرین را انجام نداده اید به سراغ ادامه کتاب نمی روید نروید.

مطالعه می کنم :   تاثیر خواب

این مقاله قسمتی از کتاب جعبه ابزار ثروت است که در حال نوشتن می باشد

رسیدن به خواسته ها

در همایش ها و گارگاه هایی که برگزار میکنم خیلی ها این سوال رامی پرسند که چقدر طول میکشد تا به اهداف و خواسته هایمان برسیم ؟

من پاسخ این سوال را با یک مثال توضیح میدهم :
شما یک هدف در زندگی خود د ارید و سالهاست تمام تلاش خود را میکنید که به آن برسید . بعد از ۵ سال به هدف مالی مورد نظر خود دست پیدا میکنید ، سوال اینجاست که چرا ۵ سال طول کشید تا به اینجا برسید ؟
یعنی امکان داشت همان سالهای اول من به هدفم برسم ؟

بعد از ۵ سال که به هدف خود می رسید می بینید که نه دنیا تغییر کرده، نه آدم های درون آن تغییر کرده اند ، پس چه چیزی تغییر کرده که توانسته ام به هدفم برسم ؟ میبینید که شما خودتان از درون تغییر کرده اید ، یعنی ۵ سال طول کشیدتا باور کنید که میتوانید به خواسته ی خود برسید.

حال اگر من ۳ سال قبل باور میکردم که میتوانم این هدف را در زندگی خود داشته باشم آن موقع به آن دست پیدا میکردم ؟

دقیقا نکته همینجاست ، شما زمانی به اهدافتان می رسید که باور کنید میتوانید آنها را در زندگی خود داشته باشید، دیگر برایتان دور از دسترس و خیلی بزرگ نباشند، آن زمان است ایده هایی که قبلا به ذهنتان نمی آمد را دریافت خواهیدکرد، چیزهایی که قبلا در کنارتان بوده اند و نمی دیدید آنها را خواهید دید و از خود میپرسید چرا من قبلا این ها را ندیده بودم؟ این که از آسمان الان زمین نیافتاده از قبل هم اینجا بوده، پاسخ اینجاست :

مطالعه می کنم :   قوانین حاکم بر هستی

شما زمانی مسیر رسیدن به هدف خود را واضح تر میبینید که باور کنید میتوانید آن را بدست بیاورید.

لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید :

چقدر هدفتان برایتان بزرگ و دور از دسترس است ؟

چقدر به خودتان باور داریدکه میتوانید به این هدف برسد ؟

اگر احساس می کنید که هدفتان براینان بزرگ است آن را کنار نگذارید بلکه آن را نقطه پایانی قرار دهید. و مسیر رسیدن به آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید . مثلا شما میخواهید ار تهران به اهواز سفر کنید ، مقصد شما اهواز است، شاید مسیر تهران تا اهواز بسیار زیاد باشد و شما تا به حال چنین مسیر طولانی را نیز نرفته اید اما میتوانید یک هدف کوچکتر و در دسترس تر برای خود قرار دهید.

ابتدا به قم برسید، مقداری استراحت کنید و سپس دوباره حرکت کنید تا به بروجرد برسید. حال تا اینجا نصف مسیر را رفته اید . بعد از یک استراحت کوچک به سمت اندیمشک حرکت میکنید و در نهایت اهواز را نشانه میگیرید . هر بار که یک هدف کوچک برای خود قرار می دهید و به آن می رسید خود باوریتان نسبت به خودتان افزایش پیدا میکند و این همان سوخت شما برای رسیدن به هر هدفی است .

با رسیدن به هر هدف کوچک خودباوریتان نسبت به خودتان افزایش پیدا میکند. این خودباوری شاه کلید رسیدن به اهداف است

آیا این خواسته ها، خواسته های واقعی خودتان است ؟