چگونگی بالا بردن بهره وری

بالا بردن بهره وری

تفاوت بین ریچارد برانسون و ما این است که او کارهایی را انجام نمیدهد اما ما آنها را انجام میدهیم
یعنی او همان کارهایی را انجام میدهد که ما انجام میدهیم. اما موفقیت او به خاطر کارهایی است که انجام نمی دهد! برای بالا بردن بهره وری باید یک کلمه ی کلیدی را یاد بگیریم و آن هم گفتن کلمه ی « نه » می باشد

بالا بردن بهره وری

استاد تمام مهارتها گفتن کلمه ی « نه »

دارن هاردی از وارن بافت پرسید اگر میخواهی فقط یک دلیل برای موفق شدنت بیاوری چیست؟  وارن بافت چنین پاسخی داد، برای هر ۱۰۰ فرصت عالی که به من پیشنهاد می شود به ۹۹ تا نه میگفتم اگر به باقی افراد فوق موفق نگاهی کنید خواهید دید که تقریبا به همه چیز نه میگویند. آنها برای بالا بردن بهره وری نمی توانند هر کاری انجام دهند اما زمان برای انجام دادن کارهای مهم دارند.

تصمیم برای انجام ندادن کارها به اندازه ی تصمیم برای انجام دادن کارها مهم است
استیو جابز

زمانی که در حال برنامه ریزی هستیم به این دقت میکنیم که چه کارهایی را باید برای رسیدن به اهدامان انجام دهیم، اما کمتر به این دقت میکنیم که چه کارهایی را نباید انجام دهیم، یه این دلیل که برای بالا بردن بهره وری اگر زمان زیادی را برای کارهای کمتر مهم قرار دهیم، زمان کافی برای انجام دادن کارهای مهم در رسیدن به هدف باقی نمی ماند. پس همین الان تصمیم بگیرید که بتوانید براحتی نه بگویید

یک روز استیو جابز برای تبریک گفتن به رئیس جدید شرکت نایکی با او تلفتی صحبت میکرد، رئیس شرکت نایکی به او گفت توصیه ای برای من دارید؟ جابز گفت فقط یک چیز، شما محصولات خوب زیادی تولید میکنید اما آشغال هم زیاد دارید،اگر میخواهید رشد کنید این آشغالها را تولید نکنید.

بالا بردن بهره وری یعنی دوری از کارهای آشغال!

شاید این کمی حالتان را بد کند اما بسیاری از کارهایی که در روز انجام می دهیم مانند همین آشغالهایی است که شرکت نایکی تولید میکرد ، برای رشد بیشتر باید از تولید آنها دست می کشیدند . شما هم برای رشد بیشتر باید کارهایی که به رشدتان کمک نمی کند را کنار بگزارید.

همین الان لیستی از کارهایی که خوب بودن در آنها به شما کمک نمیکند را تهیه کنید

این لیست میتواند تلویزیون، شبکه های مجازی، زیاد بیرون رفتن و … باشد

شما هم لیست خودرا بنویسید

توانایی نه گفتن، یعنی نه گفتن به تمام چیزهاییکه شما را خوب، مهربان و شجاع نشان میدهد
اگر برای تایید گرفتن از دیگران بله بگویید بدانید که رشد نخواهید کرد

پیتر دراکر میگوید هیچ چیزی بی فایده تر از این نیست که به طور موثر کاری را انجام دهیم که نباید انجام دهیم. شما ۲ راه بیشتر پیش رو ندارید، یا باید هر کاری را یاد بگیرید و در آن در حد متوسط رشد کنید که با این شرایط درآمد کمی خواهید داشت. یا باید فقط در یک کار مهارت پیدا کنید و میتوانید با این روش در حد جهانی رشد کنید. سپس درآمد بالا و اعتبار بالایی خواهید داشت.

مطالعه می کنم :   دور شدن از منفی ها

بسیاری از کارهایی که انجام میدهیم اصلا به ما کمکی نمی کنند و در مسیر رسیدن به اهداف مارا یاری نمیکنند . پس چرا اینقدر اصرار داریم آنها را انجام دهیم؟

به تقویم هفته گذشته نگاه کنید و به خود بگویید که چه کاری نباید انرژی و زمان روی ان بگذارم؟

خواندن مقالات زیر را به شما توصیه میکنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =