باور پول

چرا باور فراوانی ثروت مهم است ؟

تمام دنیای ما بر اساس باورهای ما ساخته می شوند ، باورها مانند دریچه‌ای هستند که از آنها به دنیای اطراف خود نگاه میکنیم . در این بین باور فراوانی ثروت یکی از باورهای بسیار مهم است که نه فقط در حوزه کسب و کار و ثروت مهم است بلکه در جای جای زندگی نشانی از آن می توان یافت . این باور را فراوانی ثروت می نامیم چون ثروت فقط داشتن پول نیست بلکه مجموعه ای  از ابعاد متفاوت زندگی است .در این مقاله می خواهیم از دریچه های بودن و نبودن باور فراوانی ثروت به زندگی نگاه کنیم و نتایج حاصله را بررسی کنیم .

دریچه باور فراوانی ثروت

 

باور فراوانی ثروت در چه حوزه‌هایی تاثیر گذار است؟

 • پیدا کردن دختر و پسر مناسب برای ازدواج

 • ثروت

 • کارمند عالی

 • همسفر خوب

 • خرید اتومبیل

 • و …

شاید در نگاه اول به این فکر کنید که باور فراوانی چگونه در این انتخاب ها و حوزه ها تاثیر گذار است اما این دقیقا همان دریچه ایست که مردم از آن به دنیای اطراف خود نگاه میکنند .

چه افرادی در ساختن باور فراوانی ثروت تاثیر گذار هستند ؟

باور فراوانی ثروت جزء باورهایی است که فرهنگ ، جامعه ، خانواده ، دوستان و رسانه ها در ساختن آن تاثیر گذار هستند . وقتی از بودن یا نبودن چیزی صحبت می شود ، یعنی در حال تاثیر گذاشتن بر روی این باور می باشند . پس بسیار مهم است که ویژگی های این باور را بشناسیم و بدانیم چگونه تغییر میکند و در نتیجه می توانیم به باور فراوانی ثروت دست یابیم .

اگر می‌خواهید بدانید باور چیست و چگونه ساخته می‌شوند می‌توایند اینجا کلیک کنید

چه افرادی  باور فراوانی ثروت را دارند ؟

به قسمت مهم مقاله رسیدیم ، در اینجا میخواهیم چند انسان موفق را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم داشتن باور فراوانی ثروت چه تاثیری بر زندگی آنها داشته است؟شاید تنها باوری باشد که نیاز باشد تا آخر عمر بر روی آن کار کنیم همین باور فراوانی ثروت است به این دلیل که بیشتر اطرافیان ما با نداشتن آن زندگی میکنند و تاثیرش را بر زندگی می گذارند .

حسین ثابت بکتاش

 

 

مطالعه می کنم :   ثروتمند بودن از نظر اسلام

اسدالله عسکر اولادی

 

 

باور فراوانی ثروت رضا علاءالدینی

 

 • علی انصاری

 

باور فراوانی ثروت علی انصاری

 • این لیست همچنان ادامه دارد و در زیر اسامی برخی از این افراد آورده شده است .
 • غلامحسین سلیمانی
 • خانواده مدلل ها
 • محمد رضا دیانی
 • باقران
 • محمد پارسا
 • مصطفی رستمیان
 • طوسی زاده

 

 • هر کدام از این افراد با باورهای محدود کننده قادر به ساختن چنین مجموعه ای نبوده اند .
  میتوان به چندباور که به این افراد ثروتمند کمک کرده اشاره کرد :
 • بینهایت ثروت و نعمت در این دنیا وجود دارد
 • کارمند عالی براحتی یافت می شود
 • مشتری های زیادی وجود دارند که براحتی محصولات ما را میخرند
 • انسان های عالی برای من کار میکنند
 • من حتما به موفقیت می رسم
 • من توانایی حل هر چالشی را دارم
 • و …

این لیست بسیار بلند است اما باید ببینیم که ما هم در کسب و کارمان چنین باورهایی داریم ؟
اگر نداریم میتوانیم این باورهای قدرتمند را برای خود بسازیم .

در این مقاله میتوانید به ساده ترین راه تغییر باورها را یاد بگیرید .

 

زندگی افرادی که باور فراوانی ثروت را ندارند چگونه است ؟

 • مگه کارمند خوب پیدا میشه ؟ اگه دیدی سلام من رو بهش برسون
 • اگه تو این دنیا پول فراوان بود این همه آدم فقیر وجود نداشت…
 • این همه سال دنبال پول دویدم اما چیز زیادی نصیبم نشد . اگر ثروت زیاد بود من پیداش میکردم
 • اصلا خونه خوب واسه کرایه پیدا نمیشه

این جملات برایتان آشناست و تمام این افرادی این جملات را بر زبان می آورند به دلیل نداشتن باور فراوانی ثروت آنها را بیان می کنند و چه چیزی  را در زندگی خود تجربه میکنند ؟
دقیقا نبود همه ی اینها …

اجازه دهید با یک مثال این موضوع را شفاف تر بیان کنم:
تصور کنید یک پرده سینما وجود دارد و فیلمی که روی پرده است از درون اتاق آپارات در حال پخش است . اتاق آپارات دقیقا ذهن و افکار و پرده سینما زندگیتان می باشد . وقتی به نبود چیزی فکر میکنی یعنی یک حلقه فیلم در مورد کمبود بر روی دستگاه آپارات قرار داده ای ، خوب چه فیلمی بر روی پرده در حال پخش است؟

مطالعه می کنم :   داستان یک میلیون دلاری سلطان حسین فتاحی

کمبود …

یعنی در زندگی خود کمبود را تجربه خواهی  کرد. حال اگر میخواهیم باور فراوانی ثروت را در زندگی خود تجربه کنیم باید فیلم بر روی دستگاه آپارات را عوض کنیم یعنی افکار جدید داشته باشیم .

 

چگونه میتوان باور فراوانی ثروت را تقویت کرد ؟

تمرین های بسیاری وجود دارد که هم به صورت فیزیکی هستند و هم به صورت به ذهنی . که در اینجا به توضیح تعدادی از آنها می پردازیم .
ذهن ما انسانها بسیار منطقی است و اگر مسائل را با منطق به او بگوییم از ما قبول میکند ، مثلا زمانی که در خیابان در حال حرکت هستید و یک اتومبیل بسیار گران قیمت می‌بینید،  به ذهن خود بگویید که ببین چقدر پول توی این دنیا هست که این شخص براحتی این مبلغ رو واسه خرید این ماشین داده ، یا اینکه ساختمان‌هایی می‌بینید که بسیار گران قیمت هستند باز به ذهن خود می‌گویید ببین ، افرادی هستند که براحتی بابت خرید این خانه‌ها پول پرداخت می‌کنند یا در این شرایط اقتصادی چنین ساختمان‌هایی می‌سازند . یا هر چیزی را که مشاهده کردید که به فراوانی ثروت ربط دارد را به ذهن خود یادآوری می‌کنید .

دوست خود را می‌بینید که در شرکتش کارمندان بسیار عالی دارد باز این مورد را به ذهن خود یادآوری می‌کنید . باور فراوانی ثروت در ذهن ما قرار دارد پس با این ترفند در ذهن خود بر روی این باور کار میکنیم

یک تکنیک بسیار عالی وجود دارد که انجام دادن آن بسیار نتیجه بخش است
یک تراول ۵۰ هزارتومانی در کیف پول خود قرار دهید و به هیچ عنوان نباید آن را خرج کنید . اما روزی ۲۰ تا ۳۰ بار باید آن را به صورت ذهنی خرج کنید به این گونه که مثلا در خیابان هستید و یک پیرهن در پشت ویترین می‌بینید به خود می‌گویید من این را الان  می‌توانم بخرم ، یا حتی به داخل مغازه می‌روید و جنس مورد نظر خود را قیمت کرده و بعد از آنجا خارج می شوید و به خودتان می‌گویید این را هم می‌توانم بخرم.

مطالعه می کنم :   بدست آوردن ثروت

شما صاحب تمام اجناس با قیمت زیر ۵۰ هزار تومان هستید و در روز باید ۲۰ تا ۳۰ بار این پول را خرج کنید . ذهن شما باور می‌کند که من میتوانم همه‌ی این‌ها را بخرم پس حتما پول به مقدار کافی دارم! . بعد از مدتی که درآمد شما افزایش پیدا کرد می‌توانید تعداد این تراول‌ها را افزایش دهید . این روند اینقدر افزایش پیدا میکند تا ذهن شما باور می‌کند که ثروت و پول بیشمار در دنیا وجود دارد .

یک تکنیک بسیار عالی دیگر وجود دارد به اینگونه که :
امروز را به عنوان روز اول در نظر میگیریم ، در روز اول به شما یک میلیون تومان می‌دهند آن را چگونه خرج می‌کنید ؟
باید بنویسید با این یک میلیون تومان چه چیزهایی می‌خرید .
در روز دوم به شما دو میلیون تومان می‌دهند و باز باید آن را خرج کنیدو اگر مقداری از آن باقی ماند ، آن مقدار را بر روی پول روز سوم قرار دهید .
به همین ترتیب ادامه می دهید تا روز ۳۶۵ که ۳۶۵ میلیون تومان در این روز به شما می‌دهند و باید آن را به صورت کامل خرج کنید.

بعد از مدتی خواهید دید که نمی دانید با این پول چه چیزهایی بخرید و هر روز مقداری از آن باقی می ماند . ذهن شما بعد از مدتی به این باور می رسد که چقدر ثروت وجود دارد و زمانی که بخواهد در مورد پول تصمیم گیری کند با این باور فراوانی ثروت اینکار را انجام میدهد .

یک فایل اکسل برای انجام دادن این تمرین آماده شده است که بسیار در انجام دادن این تمرین به شما کمک خواهد کرد برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید .

دانلود فایل اکسل فراوانی ثروت

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =