ثروت دورتر شده اند

چرا از ثروت دورتر می شویم؟

هر روز از ثروت دورتر می شویم آن هم به خاطر چیز هایی است که میدانیم!

موفق نشدن ما به خاطر چیزهایی که نمیدانیم نیست بلکه به خاطر چیزهایی است که میدانیم…! 

شاید این حرف کمی غیر عادی باشد اما با من  همراه باشید تا آن را بررسی کنیم

 

ثروت دورتر

 

ذهن چیست ؟

تصور کنید شما در یکی از قبیله های سرخ پوست به دنیا آمده باشید ، آداب و رسوم، عقاید و باورهای مردم آنجا را با خود به همراه خواهید داشت ، حال اگر در یک روستا در آفریقا به دنیا آمده بودید تصور شما از دنیا، نوع نگاه شما با فردی که در قبیله سرخ پوستی بدنیا آمده کاملا متفاوت است .

اما این بار در کشور سوئد در یک خانواده بسیار ثروتمند و اصیل زاده شده اید، نوع نگاه شما به پول، مردم، و هرچیز دیگری متفاوت اس  .چه برداشتی میتوانیم داشته باشیم ؟

تمام تصمیماتی که در زندگی گرفته میشود نتیجه‌ی اطلاعاتی است که در طول زندگی آنها را کسب کرده ایم. در هر کجا بدنیا آمده باشید در هر محیطی رشد کرده باشید اطلاعات و باورهایی که بدست آورده اید کیفیت تصمیمات و اقدامات شما را رقم میزند . پس تمام نتایجی که در زندگی می‌گیرید حاصل دانسته های شماست نه چیزهایی که نمی‌دانید.

مطالعه می کنم :   ثروتمند بودن از نظر اسلام

اگر در یک خانواده ثروتمند بدنیا آمده باشین افکار شما، باورهای شما برای رسیدن به ثروت ساخته می شوند و هر روز از ثروت دورتر نمی شوید بلکه آن را در آغوش خود خواهید داشت.

پس ذهن شما حاصل ورودی‌هایی است که در هر محیط ، فرهنگ و جامعه و خانواده متفاوت است . حالا سوال اینجاست که با این اطلاعات ناقصی که در ذهن داریم می‌توانیم تصمیمات درست و بزرگ بگیریم؟

ثروت دورتز می شوند

 

یک تصمیم نادرست

اجازه دهید با یک مثال توضیح دهم

تصور کنید در خیابان در حرکت هستین ، می‌بینید یک مغازه که اجناس خوبی هم دارد تخفیف ۵۰ درصدی زده است ، از قضا هفته‌ی پیش یک کیف و مانتو سبز هم خریدین ، از پشت شیشه می‌بینید که یک کفش سبز بسیار زیبا که رنگش خیلی به لباسهای شما هم می آید برای‌تان چشمک می‌زند ، سریع ذهن شما سراغ بایگانی اطلاعات در مورد خرید می رود ، چندین قفسه آنجا هست و هر کدوم یک انتخاب به شما می‌دهد و شما بهترین را انتخاب میکنید !

دقیقا بهترین گزینه!

تصمیم می‌گیرید از این فرصت استفاده کنید چون معلوم نیست چنین کفشی با چنین شرایطی دوباره گیرتان بیاید ، همان موقع شما ۵ میلیون تومان به کسی بدهکار هستید ، اما در قفسه‌های ذهن شما این گزینه وجود نداشت که الان وقت خرید نیست باید پول مردم رو بدهی ، حتی شاید وجود داشته باشد اما جزء اولویت‌ها نیست . پس انتخاب دیگری میکنید .

مطالعه می کنم :   چگونه در راه کسب ثروت قرار بگیرید

 

ثروت دورتر شده اند

 

اینها همان داده‌هایی هستند که همراهمان داریم و باعث می شوند ما تصمیمات نادرست بگیریم. و گاها از ثروت دورتر شویم!

اما این را بدانید هر باور نادرستی که درباره پول وثروت دارید قابل تغییر است و برای این منظور به شما توصیه میکنم مقاله تغییر باور را بخوانید

 

یک راه ساده برای تغییر باورها

به اندازه ای که خودتان رشد کنید درآمدتان افزایش پیدا میکند

یعنی به اندازه ای که اطلاعات بهتری در ذهن خود جمع آوری میکنید درآمد شما افزایش پیدا میکند

پس از شما میخوام تمام باورهایتان در مورد پول و ثروت رو بنویسید ، چون همین ها باعث شدن شما الان چنین درآمدی داشته باشید

 

حالا زمان آن رسیده که باورهای خودمان رو تغییر بدهیم ، برای تغییر باور میتوانین از این مقاله استفاده کنین و یاد بگیرین به سرعت هر باوری رو تغییر بدهید.ثروت دورتر اند

 

 

 

باور شبیه به یک مخزن است

 

 

 

 

این مقاله را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =