تاثیر خواب

تاثیر خواب

A woman waking up

خواب یکی از عوامل بسیار مهم در رفع خستگی وآماده سازی شما برای ایجادیک روز شاد است. هر انسانی در طول شبانه روز به ۶ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارد اگرمیزان آن کمتر از ۶ ساعت باشد تاثیر خواب کم کم به نمایش گذاشته می شود . کمبود خواب باعث بد اخلاقی و افسردگی و کم کم تاثیر آن بر سلامتی نمایان می شود . از عوامل مهمی که باید یاد آور شوم تاثیر خواب بر ذهن است . ذهن ناهوشیار یا ضمیر ناخود آگاه شما در همه حال بیدار است زمانی که شما می خوابید قسمت هایی از بدن که به صورت ناخود آگاه فعالیت می کنند همچنان فعال هستند .
شما در خواب هستید ولی قلبتان می تپد، عصب چشم ، تنفس، فرایند هضم و جذب غذا، گردش خون و تمامی قسمت هابه صورت ناخودآگاه بدون نیاز به دستور کسی به فعالیت خود ادامه می دهند.

تاثیر خواب بر ذهن

زمانی که شما میخوابید ضمیر ناخودآگاه شما نمیخوابد . ضمیر ناخو آگاه تا کنون هیچ استراحتی نداشته است و از زمانی که چهل وپنج روز در شکم مادرتان بوده اید فعالیت خود را آغاز کرده است .ذهن ناهوشیار شما در خواب بیشترین تاثیر را در رساندن شما به اهدافتان دارد.قبل از خواب یکی از اهداف مهم خود را با خود مرور کنید و به اینکه چگونه قرار است به آن برسید کاری نداشته باشید.همه چیز را به ذهن خود بسپارید او بهتر از هر کس دیگر می داند چگونه باید شما را به  خواسته تان برساند .

مطالعه می کنم :   مغز و ساختار زیبای آن

مثال

چند وقت پیش شخصی با من تماس گرفت و گفت میخواهم یک ماشین سنگین بخرم و با آن کار کنم ولی حتی اگر خونه ام را هم بفروشم به اندازه پول ماشین سنگین نمی شود.من چطور به این خواسته برسم ؟ به او گفتم به اینکه چگونه قراراست به آن برسی فکر نکن فقط قبل از خواب خود را در موقعیتی که دوست داری تصور کن و تصویر ذهنی خود را ثابت نگه دار و مدام از این شاخه به آن شاخه نپر. باز هم تاکید میکنم به چگونگی رسیدن فکر نکن فقط به رسیدن فکر کن . چند وقت بعد خیلی اتفاقی او را دیدم. پرسیدم هر شب قبل از خواب به هدف خود فکر میکنی؟

جواب او متحیرم کرد گفت به تمام بانک ها سر زدم همه یا سود ۲۲درصد داشتند یا باید یک سال پولم را در بانک بگذارم تا بتوانم وام با بهره کم بگیرم  که عملا برای من امکان پذیر نیست. تصمیم گرفتم که دیگر به این موضوع فکر نکنم.
او به همین راحتی از تصمیم خود صرف نظر کرد.شاید شما هم فکر کنید که عملا یک راه بیشتر وجود ندارد و آن گرفتن وام از بانک است یا حالا که پول او به اندازه کافی نیست باید از خواسته خود دست بکشد. او با ذهن هوشیار خود به این موضوع فکر کرده بود و عملا یک یا دو راه بیشتر جلوی پایش نگذاشته بود.خیلی از افراد از تاثیر خواب و تمرکز آن بر روی اهدافشان آگاهی ندارند.شما فقط قبل از خواب یک دستاورد مهم به ذهنتان بدهید و به چگونگی رسیدن به آن فکر نکنید.

مطالعه می کنم :   قانون ضمیر ناخود آگاه

تاثیر خواب بر سلامتی

خواب

زمانی که شخصی بیمار باشد و نزد پزشک برود، بعد تجویز دارو بیشترین تاکید دکتر بر خواب بیمار است و به او دستور میدهد که خواب خود را بیشتر کند یا بیشتر استراحت کند به نظر شما تاثیر خواب بر سلامتی یا بهبود روند بیماری چیست ؟آیا دکتر می خواهد که بیمار با خوابیدن زمان بیشتری را در عالم بی خبری سر کند ؟
پاسخ ساده است . زمانی که شما می خوابید و با احساس خوب داشتن سلامتی به خواب می روید بدون اینکه شما بخواهید تاثیر خواب بر سلامتی بیمار نمایان می شود چون وقتی خواب هستید ذهن هوشیار فعالیت ضمیر ناخود آگاه را مختل نمیکند و بهبودی و سلامتی در خواب بیشترین تاثیررا دارد و زودتر بهبودی بیمار را فراهم میکند.یکی از دلایل آن تکرار در ضمیر ناخود آگاه است که در این مقاله قبلا توضیح داده شده است.

تاثیرخواب درفعالیت روزانه

خواب مناسب در روند تسریع فعالیت روزانه موثر است . در طول تاریخ توماس ادیسون بیشترین اختراع را به نام خود ثبت کرده است او ۱۳۶۸ اختراع داشت . توماس ادیسون می گوید من در طول روز ساعاتی را به طور منظم میخوابم که از مابقی روز بهره کافی ببرم . با کمی دقت متوجه می شوید او هم که بیشترین اختراع را دارد از خواب کافی بهره می برد.

مطالعه می کنم :   تاثیر عبارات مثبت و منفی

اگر آب در مکانی ثابت باشد نتیجه آن گند آب است. طبق قانون این دنیا به ما یاد می دهد که اگر رشد نداشته باشید نتیجه آن فاسد شدن است . یعنی خواب زیاد برای شما سم است و زندگی شما را به گندآب می کشاند. خواب باید به اندازه کافی باشد . امروز با خود مرور کنید که خواب ، کجای زندگی شما قرار دارد اگر رشد ندارید و در زندگی در حال دست و پا زدن هستید شاید خواب شما زیاد است و اگر بد خلق هستید شاید خواب شما کم شده است .لطفا خواب خود را مورد بررسی قراردهید و آن را به صورت ویژه بازنگری کنید حتما تغییرات کوچک شما را به جایگاه دلخواه شما می رساند.

لطفا پاسخ دهید

یک کاغذ بردارید یا مقاله تاثیر خواب را پرینت بگیرید و به سوالات زیر پاسخ دهید
خواب من از امشب به ………….. ساعت کاهش می یابد
خواب من از امشب به …………..ساعت افزایش  می یابد
تصویر ذهنی من قبل از خواب ………………………………………………………………………………………….. است
ضمیر ناخود آگاهم در خواب من قرار است مرا به ………………………………………………………………. برساند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =