پیدا کردن یکی از گام های رسیدن به اهداف است

گامهای رسیدن به اهداف

پیداکردن بستنی فروش

اولین گام از گامهای رسیدن به اهداف پیدا کردن هدف  می باشد که مسئله ای بسیار ریشه ای است و آگاهی از آن میتواند به روشن کردن موتور شما کمک کند.

وقتی نمیدانید چگونه هدفتان را پیدا کنید مانند این است میخواهید یک خودرو بخرید تا به سفر روید اما نمیتوانید با آن رانندگی کنید و خرید خودرو و خود سفر ممکن است اصلا اتفاق نیافتد.

تصور کنید وارد یک شهر بزرگ می شوید، در این شهر نه تابلویی وجود دارد و نه کسی که به شما کمک کند تا به مقصد را به شما نشان دهد. چقدر طول می کشد تا آدرس مورد نظر خود را پیدا کنید؟ احتمالا یا اصلا آن را پیدا نخواهید کرد و یا سالها طول می کشد تا به آن برسید.

نداشتن هدف دقیقا مانند همین است. اگر هدفی در زندگی نداشته باشید نمی‌دانید که به کجا می خواهید بروید و هیج وقت به ثروت و آرامش نخواهید رسید.

 

در اینجا مقاله ای با عنوان پیدا کردن هدف برای شما آماده شده است که به شما توصیه میکنم حتما آن را بخوانید

 

خوب می خواهم یک پیشنهاد عالی به شما بدهم و این است اگر به شیراز رفتید حتما سری هم به بابا باستنی بزنید.

داستان رسیدن به هدف مانند همین بابا بستنی است. تصور کنید که دوست دارید بستنی بخورید، اول باید یک بستنی فروشی پیدا کنید ، بعد پرس و جو های متفاوت متوجه می شوید بابابستنی در شیراز بسیار عالی است پس دنبال آن می گردید و آن را پیدا می‌کنید.

 

گام های رسیدن به اهداف

وارد شدن به صف بستنی فروشی

دومین گام از گامهای رسیدن به اهداف

وقتی به روبروی بابا بستنی می رسید احتمالا با یک صف طولانی مواجه می شوید ، هدف شما خوردن بستنی است پس بعد از پیدا کردن بستنی فروشی کار بعدی چیست؟ احسنت باید وارد صف شوید. وقتی وارد صف می شوید در آخر قرار می گیرید. گام های رسیدن به اهداف هم همین گونه هستند وقتی هدفتان را پیدا کردید باید وارد مسیر رسیدن به آن شوید این یعنی اینکه یک اقدام کوچک در مسیر رسیدن به هدف انجام دهید. یک برنامه برای رسیدن به آن بریزید. این را فراموش نکنید که شما تازه وارد صف شده اید در آخر قرار می گیرید اما قرار نیست که همیشه آنجا باشید. زمانی که شروع به حرکت کنید آهسته و آهسته پیش می روید و آرام آرام به بستنی فروشی نزدیک می شوید

مطالعه می کنم :   آرزوی تیام فرهنگی یک دختر بچه بزرگ

ماندن در صف 

این مهمترین قسمت رسیدن به اهداف است که شاید جایی و دلیلی باشد که خیلی ها به اهدافشان نمی رسند. می خواهم این دلیل را برای شما با این داستان تعریف کنم

تصور کنید دو سال پول خود را برای شرکت در یک دوره پس انداز کرده‌اید. این همان دوره ایست که سالهاست منتظر هستید در آن شرکت کنید. یکی از دوستانتان با شما تماس می‌گیرد و مقداری پول به عنوان قرض می‌خواهد، می‌دانید او در شرایطی قرار دارد که اگر به او پول قرض دهید احتمالاً فعلاً توان بازپرداخت آن را ندارد. به او میگویید که فعلاً پولی برای اینکه به دیگران قرض دهید ندارید. چند روز بعد یکی از عزیزانتان مریض می‌شود و باید فوراً عمل شود و فقط شما می‌توانید خرج این عمل را بدهید، آیا این کار را می‌کنید، پولی که ۲ سال برای شرکت در دوره پس انداز کرده‌اید را برای خرج عمل می‌پردازید ؟

احتمال زیاد بله! چرا این کار را انجام دادید ؟ به این دلیل که چرایی خرج کردن پول برای عمل از چرایی قرض دادن پول قوی‌تر بود و همین باعث شد که شما خرج عمل را بدهید. اگر برای رسیدن به هر هدفتان چرایی محکم و قانع کننده داشته باشید نگران انگیزه مسیر نباشید.

از شما میخواهم که همین الان برای هدفی که در حال پیگیری آن هستید و میخواهید به آن برسید ۱۰ چرایی محکم بنویسید.

 

برای رسیدن به اهداف خود به باورهای قدرتمندی نیاز دارید .میتوانید ساختن باورهای قدتمند را اینجا بخوانید

اگر انگیزه کافی برای خوردن بستنی نداشته باشید احتمالا از صف خسته می شوید و از آن خارج می‌گردید. پس همین الان اقدام کنید و انگیزه رسیدن به اهدافتان را بنویسید. این را بدانید که شما در حال طی کردن گامهای رسیدن به اهداف هستید و نگران این نباشید که هنوز به هدفتان نرسیده اید زیرا از مسیر هنوز باقی مانده است .

مطالعه می کنم :   ساده ترین راه برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

 

لذت بردن از صفی که در آن هستید

یکی دیگر از گامهای رسیدن به اهداف لذت بردن از مسیری است که در حال طی کردن می باشید. خیلی ها به اهدافشان می رسند اما از اینکه به آن دست پیدا کرده اند لذتی نمی برند و به خودشان میگویند این همه تلاش برای چه چیزی بود، فکر میکردم بسیار لذت بخش خواهد بود.

این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که لذت رسیدن به هدف را قربانی خود هدف کرده است. وقتی به خود می گوییم اجازه بده این ماشین را بخرم، به این درآمد برسم و یا هر هدف دیگری ، آنوقت لذت می برم، الان زمان این کار را ندارم. الان وقتی ماشین ندارم چطور لذت ببرم؟ باید به ماشین برسم و بعد لذت ببرم. این افراد نه زمان رسیدن به اهداشان لذت برده اند و نه زمانی که به هدفشان می رسند. اگر می خواهید انگیزه رسیدن به هدفتان بیشتر شود باید از مسیر آن لذت ببرید، اینطور هم زودتر می رسید هم در طول تمام مسیر رسیدن به هدف لذت برده اید.

 

یکی از راز های رسیدن به اهداف ، داشتن اعتماد بنفس است که میتوانید در این ایبوک کوچک سطح اعتماد بنفس خود را بسنجید.

 

برای گام های رسیدن به اهداف

این هم یک گام مهم از گامهای رسیدن به اهداف است. در صفی که ایستاده اید خسته می شوید، یکی از دوستان از بیرون صف می آید و به شما میگوید تو که هنوز به بستنی فروشی نرسیده ای بیا تا فلان جا برویم و زود برمیگردیم. به فردی که د رصف است میگویید لطفا جای من را نگه دار تا برگردم. میروید و کمی بعد بر می گردید می بینیدکه آن شخصی که جایتان را به او سپرده بودید بستنی خود را گرفته و رفته و شما فقط یک راه دارید

مطالعه می کنم :   پیداکردن هدف یک وظیفه است

به آخر صف بروید

وقتی چشمتان را از هدفتان بردارید ، با بغل دستی خود حرف بزنید، لذت های آنی را هر روز داشته باشید اتفاقی که میافتد این است که از صف خارج می شوید و دوباره باید از اول شروع کنید واین یکی از دلایل مهمی است که خیلی ها به اهدافشان نمی رسند

اگر به دنبال رسیدن به ثروت هستید به شما پیشنهاد میکنم باور فراوانی ثروت را مطالعه بفرمایید

 

قدم به قدم پیش رفتن

در ابتدا که وارد صف شدید در آخر قرار گرفتید، شاید این برایتان ناراحت کننده بود که از هدفتان بسیار دور هستید اما حالا که قدم به قدم پیش می روید دیگر به بستنی فروش نزدیک شده اید و بوی بستنی را حس می کنید. این یعنی اگر وارد مسیر رسیدن به اهدافتان شوید ، در صف رسیدن به آن بمانید، تمام فکرتان رسیدن به هدفتان باشد و گام به گام پیش بروید خیلی زود به هدتان می رسید. اما:

باید وارد صف شوید. در صف بمانید، چشمتان فقط به هدفتان باشد و در نهایت قدم به قدم پیش بروید تا به هدفتان برسید

 

خوردن بستنی

پیدا کردن یکی از گام های رسیدن به اهداف است

یه بستنی فروش می رسید و یک بستنی قیفی ذغالی سفارش می دهید، آن را در دست میگیرد و از خوردنش لذت می برید. این همان رسیدن به هدف است. وقتی به هدفتان می رسید تمام خستگی مسیر را فراموش میکنید وبه خودتان میگویید که من توانستم!

 

تمام گامهای رسیدن به اهداف را دوباره با هم خلاصه میکنیم

 

پیدا کردن بستنی فروشی( پیدا کردن هدف)، وارد شدن به صف بستنی فروشی( اقدام کردن و برنامه ریزی ) ماندن در صف ( پیدا کردن انگیزه کافی )، لذت بردن از مسیر رسیدن به هدف ، فقط بستنی فروش را دیدن(  تمرکز بر روی هدف) ، آرام آرام در صف پیش رفتن( قدم به قدم حرکت کردن در مسیر ) ، خوردن بستنی ( لذت رسیدن به اهداف)

 

برای خواندن مقاله چرا خیلی ها هر روز از ثروت دورتر می شوند اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یازده =