مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ

جوانی که برای رسیدن به آرزوهایش
فقط به ندای درونش گوش داد واقدام کرد

نگاهی به زندگی موفق مارک زاکربرگ

نگاهی به زندگی موفق مارک زاکربرگ
در دنیایی زندگی میکنیم که پر از دنیاهای مجازی است و بزرگترین دنیای مجازی حال حاضر فیس بوک است. مارک زاکربرگ کسی که پروژه فیس بوک را راه اندازی کرد و به ثروتمند ترین جوان دنیا تبدیل شد نه فرزند یک انسان ثروتمند بود و نه بر روی معدن طلا خوابیده بود.

چه اتفاقی افتاد که مارک زاکربرگ به این درجه از شهرت و ثروت رسید؟

ثروت مارک زاکربرگ حدود ۳۳٫۴ میلیارد دلار است که در رتبه شانزدهم ثروتمند ترین افراد روی زمین است.پدر و مادر مارک زاکربرگ از خانواده های متوسط جامعه بودند، پدرش یک مطب دندانپزشکی کوچک داشت و مادرش نیز سالهای قبل یک روانشاناس بود. در واقع او در یک خانواده با تحصیلات بزرگ شده بود.

می خواهم در اینجا نکته ای را یادآور کنم که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر شخصی که به دنیا می آید مانند یک لیوان خالی است که هیچ چیزی درون آن نیست، پدر و مادر او اولین افرادی هستند که اقدام به پر کردن این لیوان می شوند. مصداق آن را میتوانید در این مثلا ببینید. چرا وقتی شخصی در خانواده ای فقیر بدنیا می آید خودش نیز درگیر مشکلات اقتصادی میشود ، مگر اینکه تغییراتی را بوجود بیاورد؟ و در نقطه ی مقابل چرا افرادی که معمولا در خانواده های ثروتمند بدنیا می آیند به راحتی پول بدست می آورند و کسب و کار مناسبی دارند؟

مطالعه می کنم :   رسیدن به ثروت ساده تر از نرسیدن به آن است

پاسخ صحیح

شاید به این پاسخ دهید که جواب این سوال معلوم است. از ثروت پدرش استفاده کرده و دیگری از فقرش.
اما واقعا پاسخ متفاوتی وجود دارد، دلیل اصلی این است که افکار و باورهایی که یک خانواده به فرزندش می دهد در شکل گیری صد درصد تاثیر گذار است. اگر خانواده ای ثروتمند هستند مسلما باورهای ثروت ساز به فرزندان خود می دهند اما خانواده ای که فقیر هستند باورهای فقر و نبود پول به فرزندان خود می دهند.

شاید الان ثروتمند نباشید اما بدانید که میتوانید باورهای ثروت ساز برای خود بسازید و به ثروت دلخواه برسید. و این باورها را به فرزندانتان انتقال دهید

انگیزه مارک زاکربرگ

زندگی مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ از کودکی با کامپیوتر کار میکرد و انگیزه ی و توانایی بالایی در این زمینه داشت . در دوران دانشجویی در دانشگاه هاروارد یک سایت کوچک راه اندازی کردند که عکس ۴ نفر از دانشجویان را در آن قرار می دادند و دیگر دانشجویان در مورد آنها نظر میدادند. و این جرقه ای برای شروع فیس بوک بود.

سایتی که مارک زاکربرگ راه اندازی کرد به اندازه ای مورد استقبال قرار گرفت که تصمیم گرفت و چون این سایت بر روی بستر سرور دانشگاه بنا شده بود منجر به اختلال در سرور گردید ودانشگاه تصمیم گرفت که آن سایت را ببندد. با این وجود مارک زاکربرگ آرام ننشست و  دانشگاه را رها کند و به دنبال رشد فیس بوک رفت.
مارک زاکربرگ  متوجه شد که مردم به چه چیزی علاقه دارند و تصمیم گرفت از این علاقه استفاده کند و با وجود اینکه دانشگاه مشکلی بر مسیر او بود اما باز هم آرام نماند.

مطالعه می کنم :   چگونه در راه کسب ثروت قرار بگیرید

وجود چالش درمسیر شما را رشد میدهد.

اگر چالشی در مسیر دارید به این دلیل نیست که میخواهد شما را از مسیر دور کند بلکه به این خاطر است که شما بعد از پیدا کردن راه حل آن رشدی در آن موضوع خواهید داشت. پس زمانیکه با چالشی روبرو شدید از آن نترسید و عقب نروید. بلکه راه حل آن را بیابید و یه پله جلوتر بروید
در ابتدای راه فیس بوک شرکت یاهو پیشنهاد خرید آن را به مبلغ ۹۰۰ میلیون دلار داد اما مارک زاکربرگ قبول نکرد. به این دلیل که  میگفت پول در مرتبه ی دوم قرار دارد وما هدفی والاتر یعنی ساختن یک جامعه ی بزرگ را داریم.
شاید بسیاری فکر کنند باید به دنبال کاری بروند که پشت آن ثروت باشد ، شغلی را در جامعه انتخاب کنند که بتوان براحتی با آن پول درآورد. اما نکته اینجاست زمانی شخصی به ثروت می رسد و از آن لذت می برد که عاشق آن کسب و کار باشد. پس اگر میخواهید ثروتمند شوید و به نتایج عالی برسید به دنبال علاقه ی خود بروید و در آن مهارت کسب کنید.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =