رابطه ‌ی تصویر سازی و ناخودآگاه

امروز می خوام در مورد یک موضوع بسیار مهم بنویسم، چیزی که میتواند مسیر حرکت شما را تغییر دهد و آن هم رابطه ‌ی تصویر سازی و ناخودآگاه می باشد. را تغییر دهد و آن هم رابطه ‌ی تصویر سازی و ناخودآگاه می باشد.

اگر می خواهید درباره ی ناخودآگاه بیشتر بدانید می‌توانید اینجا کلیک کنید

ذهن ما به دو قسمت آگاه و ناخودآگاه تقسیم می شود که آگاه در بالا و ناخودآگاه در پایین قرار میگیرد. ناخودآگاه ۹۲ درصد و آگاه فقط ۸ درصد از ذهن ما را در برگرفته است. این یعنی اینکه قدرت ناخودآگاه بسیار بیشتر از آگاه می باشد.

آگاه زمانی که می‌خواهد فکر کند از اطلاعاتی که درون ناخودآگاه وجود دارد استفاده می‌کند، یعنی آگاه همیشه در مسیر ناخودآگاه باید حرکت کند. گاهی اوقات شما آگاهانه می‌خواهید کاری انجام دهید و به سمت آن حرکت می کنید اما نمی توانید به آن دست پیدا کنید، به این دلیل که شما با آگاهتان که فقط ۸ درصد از ذهن شما را به خود اختصاص داده می خواهید به سمت این خواسته حرکت کنید اما درون ناخودآگاه شما درباره این خواسته تصویر دیگری وجود دارد.

مثال برای رابطه ‌ی تصویر سازی و ناخودآگاه

تصور کنید شخصی وزن زیادی دارد و می‌خواهد لاغر شود، شروع به رژیم گرفتن می کند، ورزش می‌کند، باشگاه می رود و کارهایی که تا به حال انجام نداده را انجام می دهد، وزن او آرام آرام کم می شود اما بعد از مدتی دوباره چاق شده و به وزن قبلی خود بر می‌گردد. می دانید چرا؟

رابطه یتصویر سازی با ناخودآگاه

به این دلیل که این شخص وقتی خود را تصور می‌کند، فردی چاق را می بیند و این تصویر در ناخودآگاه او وجود دارد، ناخودآگاه ۹۲ درصد ذهن او را در اختیار دارد و همیشه شخص را به سمت تصویری که در ذهنش قرار دارد می برد. و این قدرت رابطه ی تصویر سازی با ناخودآگاه است

مطالعه می کنم :   ارتعاش در قانون جذب

بسیاری از مردم آگاهانه خواسته ای دارند اما تصویری که از این خواسته درون ذهنشان است دقیقا نبود آن می باشد . مثلا پول میخواهند اما همیشه خود را در فقر تصور می‌کنند. ، آر امش می‌خواهند اما همیشه خود را در جنگ و مشکلات می بینند. و این همان تصویری است که به سمتش می روند. و باز تاکید میکنم این قدرت رابطه ی تصویر سازی با ناخودآگاه است.

حالا یکی از اهدافتان را رو کاغذ بنویسید و ببینید در مورد این خواسته چه تصویری در ذهن دارید؟ اگر تصویر شما مخالف خواسته تان می باشد یعنی باید آن را عوض کنید

چاره چیست؟

باید تصویر ذهنی خود را عوض کنید

بهترین راه برای تغییر تصویر ذهنی تصویر سازی است

اگر می‌خواهید بیشتر درباره تصویر سازی بدانید این مقاله را بخوانید

چرا تصویر سازی مهم است؟

آگاه دارای ادراک است، فکر می‌کند، تجسم می‌کند، استدلال، تحلیل و نقد می‌کند. اما ناخودآگاه دارای احساس و قدرت است.

 

زبان انتقال پیام به ناخودآگاه احساس است


پس اگر می‌خواهید تصویر ذهنی خود را عوض کنید باید با تصویر سازی و احساسی که در زمان انجام دادن آن دارید با ناخودآگاه ارتباط برقرار کرده و تصویر جدید را جایگزین کنید.

چه زمانی برای تصویر سازی مناسب است؟

زمانی که در حالت هوشیاری و بیداری هستید آگاه شما مانند نگهبانی بر روی ناخودآگاه قرار دارد و دسترسی به ناخودآگاه سخت است ، اما زمانی که در حالت خواب و بیدار یا به اصطلاح حالت آلفا می باشید، ناخودآگاه در دسترس می باشد و آگاه شما از جلو کنار می رود.

مطالعه می کنم :   3 تمرین قانون جذب که سرعت جذب شما را افزایش میدهد

وقتی شروع به تصویر سازی همراه با احساس می‌کنید، چون به ناخودآگاه دسترسی دارید و ناخودآگاه با احساس صحبت میکند، این پیام را براحتی دریافت می‌کند. بعد از چند وقت تصویر سازی، این تصویر جدید جایگزین شده ، ایده های جدید و اتفاقات جدید را خواهید دید

اگر به خواسته های خود نمی رسید دلیلی وجود دارد و این دلیل هم در درون شما نهفته است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =