رسیدن به شغل مناسب

رسیدن به شغل مناسب با استفاده از قانون جذب

من مثل همین مشکل را دارم
امروز در دقتر کار ، یکی از همکارانم گفت که آرزو دارم در فلان شرکت استخدام شوم، اما هیچگاه نشده . به او گفتم که تو میتوانی به آرزوی خودت برسی، گفت یعنی چطور ؟ به او گفتم آرزو داری که در آن شرکت استخدام شوی اما باور نداری که میتوانی …!
تمام دنیا و اتفاقاتی که برای ما رخ می دهد به خاطر باورهایمان نسبت به همان موضوع است. وقتی من باور دارم برای اینکه در فلان شرکت استخدام شوم نیاز به پارتی دارم و پارتی مناسب را نیز نداشته باشم هیچ گاه در آنجا استخدام نخواهم شد و به شغل مناسب خودم نخواهم رسید

پس قبل از اینکه بخواهیم به شغلی برسیم باید باورهایمان را نسبت به آن شغل تغییر دهیم .

شعل مناسب

این دوست که آرزو داشت در یک شرکت خاص استخدام شود همیشه در چهت عکس از قانون جذب استفاده میکرد. یعنی به جای اینکه به این شغل و راه رسیدن به آن فکر کند به مشکلاتی که در راه رسیدن به این شغل دارد فکر میکرد و برای فرار از این مشکلات هیچ گاه راه رسیدن به آن را پیدا نمی کند. چون در ذهن ایشان رسیدن به این شغل را برابر با مشکلات فراوان است.

 

بدانید چه میخواهید

قبل از هر چیز باید دقیقا بدانید چه میخواهید! اگر شما دقیقا ندانید چه چیزی را میخواهید بدست آورید چگونه به آن می رسید؟ چگونه در مسیر رسیدن به آن قرار میگیرید؟

مطالعه می کنم :   با وجود مقاومت ذهن همچنان محکم باشید

پس یک قلم و کاغذ بردارید و یادداشت کنید میخواهید شغل آینده ی شما چه ویژگی هایی داشته باشد! شما که فعلا آن را ندارید اما با این کار افکار خود را بر روی خواسته هایتان متمرکز میکنید و به سمت آنها کشیده می شوید.

 

تصاویر مهم هستند

به خودتان نگاهی بیاندازید، فکر میکنید در آینده چه شغلی خواهید داشت؟ در چه وضعیتی به سر خواهید برد؟ اگر فکر میکنید یک زندگی معمولی خواهید داشت پس همین مسیری که می روید درست است، چون همین مسیر شما را به تصویری که در ذهن خود ساخته اید می برد.(یک زندگی معمولی!)

هر چه الآن دارید قبلا تصویر آن را در ذهن خود ساخته بوده ابد، پس اگر میخواهید به چیزی برسید باید از قبل تصویر آن در ذهن شما وجود داشته باشد. همین حالا جزئیات شغلی که میخواهید داشته باشید را بر روی یک کاغذ یاد داشت کنید

  • چه حقوقی میگیرد؟
  • چه رتبه ای در شرکت دارید؟
  • چند نفر زیر دست شما کار می کنند؟
  • درگیران در مورد شما چه میگویند؟
  •  اتاق شما چه شکلی است؟
  • محل شرکت شما چگونه است؟
  • و …

در ذهن یک آگاه وجود دارد و یک ناخود آگاه، کار آگاه تجزیه و تحلیل افکار ورودی است. وقتی فکری تصویر سازی میکنید از آگاه وارد ناخودآگاه می شود و این گونه در ضمیر ثبت می شود. و هر فکری در ضمیر ثبت شد در دنیای واقعی نمود پیدا میکند.

مطالعه می کنم :   قانون جذب رو الان توی زندگیت بررسی کن

این نوشته های خود را هر روز مرور کنید تا در ضمیر ناخودآگاه شما قرار گیرد و بعد از آن ذهن شمابه دنبال راهی می گردد تا شما رابه آن تصویر برساند.

 

تصویر سازی کنید

هر روز به مدت ۱۰ دقیقه این کار را قبل یا بعد از خواب انجام دهید، بدن خود را آرام کنید ، چشم های خود را ببندید و آن نوشته های خود را تصویر سازی کنید. این قدر این کار را انجام دهید تا باور کنید که این تصاویر جزئی از زندگی شما هستند. زمانی که چیزی را باور کردید راهی برای رسیدن به آن خواهید یافت.

ایده ها را پیگیری کنید

وقتی تصاویر خواسته ی شما در ذهنتان ثبت شد ، ضمیر ناخودآگاهتان به شما ایده هایی میدهد که به این خواسته ی خود برسید. این ایده ها را باید پیگیری کنید. اگر برای هر کدام از این ایده ها مشکل تراشی کنید بعد از مدتی دیگر از ایده های جدید خبری نخواهد بود و اینقدر از خواسته ی خود دور می شوید که تصاویر جدید به جای آن در ذهن خود قرار میدهید.

برای اینکه ایده های جدیدی داشته باشید باید ایده هایی که به شما گفته می شود را پیگیری کنید، با انجام دادن هر کدام مسیر دیگری برای شما باز می شود  و بعد ازمدتی به خواسته ی خود خواهیدرسید

اگر ایده ای به ذهن شمانمی آید به این دلیل است که پرده ای کدر با باورهای محدود جلوی ذهن شما را گرفته است. باید این پرده را کنار بزنیدو این کار با تغییر باور ها صورت میگیرد

مطالعه می کنم :   بهترین استفاده از جملات تاکیدی

برای تغییر باورها میتوانید مقاله ی ” تغییر باور ” را بخوانید

اقدام کنید

تا اینجا تمام کار هایی که انجام دادیم درونی بود، خواسته ی خود راپیدا کردیم، باورهای درست و مناسب ساختیم ، و افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کردیم. اما زمان آن رسیده که ایده ها را پیگیری کنیم و به شغل مناسب خود برسیم!

اقدام یک مرحله ی مهم است. شاید نیاز باشد وارد یک دالان شوید، مثلا میخواهید یک رستوران تاسیس کنید ، اما هیچی از آن نمی دانید، به استخدام یک رستوران در می آیید و شغل تمیزکاری را انتخاب میکنید، هر روز از آشپز سوالهای مناسب می پرسید، از طعم غذاها میچشید. مکان هایی که خرید میکنند را پیدا می کنید و اطلاعات زیادی را کسب میکنید. این همان دالان است که برای رسیدن به شغل مناسب باید از آن عبور کنید.

شغل مناسب شما زمانی به سراغتان می آید که شما آمادگی آن را داشته باشید.

 

باور کنید می توانید به شغل ایده آل خود برسید

این نیمی از مسیر است که باور کنید میتوانید به شغل مناسب خود برسید. این خود باوری است که شما را به سمت شغل مناسبتان سوق می دهد. آیا باور دارید به شغلی که انتخاب کرده اید می توانید برسد؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =