ثروتمندان

ثروتمندان چه کارهایی میتوانند انجام دهند؟

ثروتمندان

ثروتمندان

دوستان ثروتمند زیادی دارم که یکی از آنها توانایی مالی بیشتری نسبت به بقیه دارد، چند وقت پیش متوجه شدم که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید یک آمبولانس برای بیمارستانی در یک شهر کوچک پرداخت کرده است. بابت این کار بزرگ من بسیار خوشحال شدم و جالب اینجاست که هیچ وقت از خودش نشنیدم که این کار را انجام داده بلکه از جایی دیگر این به گوش من رسید.

این شخص تنها با خرید یک آمبولانس برای خود بی نهایت ثواب خریداری کرد، هر روز جان یک نفر با این آمبولانس نجات داده می شود و چیزی ارزشمند تر  نجات جان یک انسان وجود دارد؟

من از شماسوالی دارم، اگر این شخص ثروتمند نبود می‌توانست چنین خدمتی کند؟ مطمئنا خیر،

ثروتمندان خوشبخت نیستند!

من دیروز کلاسی داشتم با نام تحقق رویاها که یکی از حاضرین در کلاس این جمله را بیان کرد، پول خوشبختی نمی آورد، من به او گفتم، که این یک باور است اما یک فردی که فقیر است میتواند خرج درمان خود را بدهد؟

آدم فقیر میتواند به سفرهای خوب برود؟

آدم فقیر می تواند عروسی خوب برای فرزندان خود بگیرد؟

آدم فقیر می تواند مثلا همین آمبولانس را بخرد؟

مطالعه می کنم :   نگاهی به زندگی موفق مارک زاکربرگ

آدم فقیر حتی نمیتواند واجبات خداوند که رفتن به حج است را به جا بیاورد

اگر پول و ثروت خوشبختی نمی آورد ، نداشتنش هم خوشبختی را از شما می گیرد، پس چرا خیلی ها نبودنش را انتخاب می کنند؟ لطفا سعی کن ثروت را بدست بیاوری و حداقل به چندین نفر بیشتر کمک میکنی و به خدا بیشتر نزدیک می شوی. این شخص که مات از این پاسخ مانده بود هیچ چیز برای توجیه این باور خود نداشت.

من نمی گویم وقتی فقیر باشی نمی توانی به خدا نزدیک شوی اما می گویم وقتی ثروت داشته باشی و در راه خدا آن را خرج کنی زودتر به خداوند می رسی. مصداق این داستان حضرت خدیجه(س) همسر پیامبر(ص) هستند که با ثروت خود توانستند اسلام را ترویج دهند.

اگر ثروت داشته باشید میتوانید دین خدا را تبلیغ کنید ، میتوانید خداوند را بیشتر در چشم مردم نشان دهید.

 

مقایسه بین ثرتمندان و فقرا

ثروتمندان

فقرا

می توانند مسجد بسازند

در ساختن مسجد میتوانند مقداری کمک کنند

مدرسه می سازند

نمی توانند مدرسه بسازند
بیمارستان می سازند

نمی توانند بیمارستان بسازند

جهیزیه برای نیازمندان تهیه می کنند

مقدار کمی میتوانند به بقیه کمک کنند
دین خدا را راحت تر تبلیغ می کنند

دین خدا را تبلیغ میکنند اما نه با ثروت، چون ان را ندارند

مطالعه می کنم :   به دست آوردن ثروت

من در اینجا فقط ۴ مثال بسیار ملموس برای شما آوردم که ببینید تفاوت کاری که ثروتمندان و فقرا انجام میدهند چقدر میتواند زیاد باشد

سالها پیش من در شهرستان شوشتر در خوزستان زندگی میکردم، تمام زندگی من مسجدی به نام مسجد حضرت مرتضی علی(ع) بود که همیشه وقتم را آنجا میگذراندم. برهه ای بود که مسجد در حال توسعه بود و ما هر شب در ساخت آن به صورت فیزیکی کمک میکردیم، اما اشخاصی بودند که کمک های بیشتری در ساخت آن می کردند و هزینه های ساخت مسجد را تقبل می کردند.

خداوند چه کارهایی برای ثروتمندان انجام می دهد؟

خداوند بر روی زمین نیازمند زیاد دارد اما مباشر کم! اگر میخواهی ثروتمند باشی اول مباشر خداوند باش. یعنی مقداری از ثروت خود را در راه خداوند خرج کن، مفداری از ثروت خود را برای رشد جامعه هزینه کن. وقتی خداوند می بیند به شما که ثروت داده است ، شما این شکلی با کمک به دیگران جبران میکنید به خود میگوید من اینقدر به او ثروت داده ام ، و این بنده در پاسخ این قدر به نیازمندان  کمک کرده است، پس بیشتر به او میدهم که باز بیشتر کمک کند.

همین امروز تصمیم بگیرید که فقط ۵ درصد از درآمد خود را در راه خدا به نیازمندان کمک کنید، این ۵ درصد همیشه برکت زندگی شما می شود.

مطالعه می کنم :   رسیدن به ثروت ساده تر از نرسیدن به آن است

مگر می شود شما به خداوند قرض حسنه بدهید و خداوند در هنگام نیاز پاسخ شما را ندهد؟ اصلا امکان ندارد

لطفا هر روز برای نزدیکی به خداوند و بیشتر شدن ثروت خودتان به بقیه کمک کنید، نه اینکه این افراد به این کمک شما نیاز دارند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =