انتظار داشتن

انتظار داشتن

خیلی به پول نیاز داشتم و بایستی قولی که به کسی داده بودم رو امروز عملی میکردم. حسابم کاملا خالی بود و پس اندازی هم نداشتم که بتوانم با آن بدهی مردم را بدهم. تنها این به ذهنم رسید که به برادرم زنگ بزنم و از او درخواست کنم که مقداری  پول به من قرض دهد. بعد از تماس ، برادرم گفت که الان نمی تواند این مبلغ را به من بدهد.

من میدونم که حسابش پر است و این رقم ها برای او  چیزی نیستند، واقعا از او انتظار داشتم که در حقم برادری کند و مشکلم را حل کند.

این چه برادریست که من باید به پای آن بمانم؟ وقتی او نمیخواهد در مشکلات به من کمک کند من چرا باید با او ارتباط داشته باشم؟

انتظار داشتن

انتظار داشتن یعنی هر لحظه خوردن سم

احتمالا این داستان برایتان آشناست، یا حداقل چیزی شبیه به این را تجربه کرده اید، از دیگران انتظار داشته اید که در مشکلاتتان شما را یاری دهند اما آنها به هر دلیل نتوانستند، و شما ناراحتی از آنها با خودتان حمل میکنید.

اجازه دهید مثالهایی دیگری نیز برای شما بزنم

من از فلانی انتظار دارم که به مهمانی که او را دعوت کردم بیاید

مطالعه می کنم :   پارادایم ها چگونه ساخته می شوند؟

من انتظار دارم که برادرم پولی که میخواهم را به من قرض دهد

من انتظار دارم وقتی به کسی زنگ میزنم سریع پاسخ من را بدهد

من انتظار دارم که وقتی به خانه می آیم همسرم در رو از روی من باز کند و اول او به من سلام کند

من انتظاردارم که وقتی به کسی کمک میکنم او هم در سختی ها به من کمک کند

 

انتظار داشتن یعنی ساختن پلی به سمت ناراحتی ها

چرا انتظار داشتن بد است؟

شاید یکی از ریشه ای ترین دلایل ناراحتی های ما از دیگران داشتن انتظار است. انتظاری که حق خود میدانیم و فکر میکنیم که دیگران باید از آن تبعیت کنند و آن را برای ما رفع کنند. ولی انتظار داشتن فقط یک حق برای ما ایجاد میکند، ناراحتی…!

انتظار داشتن بد است چون باعث می شود وقتی کاری برای کسی انجام میدهیم میخواهیم که او نیز کاری برای ما انجام دهد. وقتی لطفی درحق کسی میکنیم میخواهم که در زمان نیاز حتما او نیز این لطف را جبران کند

میدانم الان از خودتان میپرسید این چطور می شود؟ مگر می شود ما به کسی کمک کنیم، در وقت نیاز همراهش باشیم اما انتظار نداشته باشیم که او به ما کمک کند؟

مطالعه می کنم :   تاثیر تبلیغات بر زندگی روزمره

دقیقا من همین را میخواهم بگویم، اما دلیل مهمی دارد که این موضوع را بیان میکنم.

 

ما تا میتوانیم به دیگران کمک میکنیم، به آنها لطف میکنیم، اگر میتوانیم مشکلات آنها را مرتفع میکنیم، اما از آنها انتظار نداریم که به ما کمک کنند یا در زمان نیاز کار ما را انجام دهید فقط به یک دلیل، که اگر روزی ما نیاز داشتیم که کسی کاری برای ما انجام دهد و از او درخواست کردیم و جواب نه شنیدیم ناراحت نشویم

تمام این انتظار نداشتن برای همین بک دفعه است که وقتی جواب نه شنیدیم حالمان بد نشود

ما تا میتوانیم به دیگران کمک میکنیم و بقیه هم همین برخورد را خواهند داشت، اما شاید یک مرتبه نتوانند به هر دلیل کار ما را انجام دهند به ما نه بگویند و این انتظار نداشتن برای همان موقع است

 

شما وقتی در خیابان رد می شوید از آدم هایی که میبینید ناراحت می شوید؟ به هیچ عنوان ، اما از اطرافیان خود براحتی و شاید با کمترین و کوچکترین مسئله نارحت شوید و انتظارات هر چقدر کوچک میتوانند این ناراحتی ها را ایجاد کند.

اگر دیگران برای شما اهمیت دارند، اگر روابطتان برایتان مهم هستند، اگر میخواهید احساس شادی را همیشه تجربه کنید این توصیه را همیشه به یاد داشته باشید

مطالعه می کنم :   ساده ترین راه برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

از کسی انتظار نداشته باشید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =