تاثیر عبارات مثبت و منفی

تاثیر عبارات مثبت و منفی بر ضمیر ناخودآگاه

عبارات مثبت و منفی

در ذهنتان مجسم کنید که یک سنگ را به درون آب انداخته‌اید، چه اتفاقی می افتد؟ مطمئنا پاسخ میدهید که دایره هایی در همان محدوده ایجاد میشود که هر لحظه بزرگ و بزرگتر میشوند .یکی از عواملی که در ضمیر ناخودآگاه تاثیر میگذارد تکرار است . وقتی یک کلمه میشنوید مانند انداختن سنگ به درون اب در ذهن شما تکرار میشود. از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه فقط بر عبارات مثبت و منفی واکنش نشان می دهد با تکرار بیشتر بر ضمیر ناخودآگاه تاثیر بیشتری میگذارد.

تاثیر عبارات مثبت و منفی به زبان ساده

زمانی که شما با خود میگویید من دختر خوبی هستم فقط کلمه خوب در ذهن تاثیر میگذارد و به مابقی عبارت هیچ واکنشی نشان  نمی دهد و زمانی که میگویید دختر بدی هستم فقط کلمه بد در ذهن تکرار می شود . خیلی از افراد را دیده ام که وقتی از آن ها میپرسید: کجا میروی؟ میگویند میروم به بدبختی‌هایم برسم یا می گویند بروم بخوابم خبر مرگم. یا اینکه سر کار به همکارتان میگویید خسته نباشید و او در پاسخ میگوید درمانده نباشید.

به این عبارات مثبت و منفی کوتاه توجه کنید. بدبختی، مرگ، درمانده, خسته. این‌ها مکالماتی است که کمتر از یک دقیقه اتفاق می افتد اما چه بخواهیم و چه نخواهیم تاثیر منفی خودشان را در ضمیر ناخودآگاه می‌گذارند. فکر کنید که این عبارات در طول روز مانند انداختن سنگ به درون آب در ذهن شما تکرار میشود. وقتی هر روز در ضمیر ناخودآگاه بدبختی، نشدن، نرسیدن، نتوانستن تکرار شود آیا شما می توانید به رسیدن، به توانستن برسید؟ خیر.

مطالعه می کنم :   چه وقتی به آرزویم میرسم؟

باید کلام خود را تغییر دهید تا دنیایتان تغییر کند

پاسخی دیگر

اگر به جای این پاسخ میگفت من میروم بخوابم یا میروم به کارهایم برسم یا اینکه به همکارتان میگفتید خدا قوت و او در جواب شما خیلی ساده پاسخ می داد متشکرم، فقط کلمه قوت در ذهن تکرار میشد.

برای شما هم پیش آمده که صبح از خواب بیدار شوید و حوصله نداشته باشید. یا کسل باشید و بگویید دیشب خوب خوابیدم ولی نمیدانم چرا اینقدر خسته و کسل هستم.

دلیلش همین شنیدن یا گفتن عبارات کوتاه از این قبیل است که ناخودآگاه بر ضمیر ناخودآگاه شما تاثیر مثبت یا منفی میگذارد. اما می توانید روز خود را با جملاتی مانند امروز روز خوبی است و خدا امروز لطف بیشتری به ما خواهد داشت و دیگر جملات مثبت آغاز کنید

شما انتخاب کنید

عبارات مثبت و منفی

 دوست دارید روزتان را چگونه اغاز کنید؟ کسل، خسته یا شاد و پرانرژی؟
مطمئنا دوست دارید شاد باشید و دیگران را شاد ببینید. از همین امروز شروع کنید و یک تصمیم مهم بگیرید .از چه کلامی برای بهبود حال خودتان استفاده می‌کنید؟  از همین امروز شروع و همین الان که این مقاله را می خوانید شروع کنید، به خود بگویید امروز واقعا روز خوبی است

مطالعه می کنم :   مغزهای سه گانه

با تمام انرژی به خود بگویید خدای من بابت تمام نعمتهایت از تو سپاسگذارم

امروز من به اهدافم نزدیکتر می شوم

امروز یک اتفاق عالی و خوب برای من می افتد و…

 و روز به روز اوضاع و شرایط بهتری را برای خود و حتی دیگران رقم میزنید.

از عبارات مثبت و منفی در جهت بهبود زندگی خود استفاده کنید

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 13 =