فشرده سازی زمان

ابزارهای جادویی وجود دارند که میتوانند زمان بیشتری برای ما بوجود بیاورند.یکی از این ابزارها فشرده سازی زمان می باشد.

وارن بافت، استیو جابز، بیل گیتس، مارک زاکربرگ و تمام انسانهای روی زمین فقط ۲۴ زمان در روز دارند. اما آنها نتایجی فوق العاده میگیرند.در بعضی از مواقع کارهای بزرگی را در زمان بسیار کمی انجام می دهند. و این سوال برای بقیه پیش می آید که چه چیزی باعث شد که این کار بزرگ در این زمان کوتاه انجام شود؟ پاسخ آن فشرده سازی زمان است

فشرده سازی سوخت در موشک مانند فشرده سازی زمان است

یک موشک دارای وزن بسیار زیادی است و باید سوختی زیادی باشد که بتواند آن را از سطح زمین بکند و به هوا ببرد. اما خود این سوخت نیز حجم زیادی میخواهد. یکی از مهمترین کارها این است که بتوان وزن آن را تا حد امکان پایین آورد.فشرده سازی زمان

 

زمانی که موشک میخواهد پرتاب شود تمام سوخت به صورت فشرده در ورودی سیستم تحریق قرار می گیرد و با تمام فشار موشک را از زمین بلند می کند. در ابتدای مسیر موشک باید سوخت زیادی را مصرف کند ، اما به دلیل اینکه سوخت به صورت فشرده قرار گرفته است در یک بازه کوتاه به سرعت بالایی می رسد و بعد از مدتی از جو خارج شده و میتواند موتورهای خود را خاموش کند و بدون هیچ انرژی به حرکت خود ادامه دهد.

مطالعه می کنم :   چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

 

زندگی شما مانند موشک است

وقتی میخواهید یک کاری جدید در کسب و کار  یا زندگی خود انجام دهید میتوانید از فشرده سازی زمان استفاده کنید و در مدت کوتاهی به نتیجه برسید. در فشرده سازی زمان ما زمان خود را به ۳ ماه، یک ماه، ۱۵ روز، ۷ روز، یک روز، چند ساعت و ۹۰ دقیقه ای متوانیم تقسیم کنیم.

نکته ای که وجود دارد این است که باید تمام انرژی و زمان خود را صرف این کار کنید، به خانواده و دوستان خود بگویید که سه ماه بیخیال شما شوند، سه ماه از آنها مهلت بگیرید و بعد یک عمر با آسودگی زندگی کنید.

مثلا تصور کنید که میخواهید یک سیستم فروش جدید راه اندازی کنید. برای بسیاری از شرکت ها این موضوع ممکن است زمان زیادی را بطلبد و در نهایت هم نتیجه ی دلخواه را نگیرند.

پروژه ی خود را در یک بازه سه ماهه قرار می دهید، و این بازه را به سه ماه تقسیم می کنید. ماه اول تمام زمان خود را صرف این میکنید که افرادی را پیدا کنید که برای شما کار فروش را انجام دهند. بعد از یک ماه باید یک لیست بلند بالا از این افراد که هر کدام در کار خود خبره است را دارید. در ماه دوم اقدام به بررسی هر کدام و مصاحبه میکنید ، و از  این لیست بهترین گرینه ها را انتخاب می کنید. در ماه سوم افرادی که انتخاب شده اند را آموزش می دهید و آنها را برای یکسال آینده آماده میکنید.

مطالعه می کنم :   قانون جذب رو الان توی زندگیت بررسی کن

با فشرده سازی زمان نتایج خیلی سریعتر خود را نشان می دهند.

همانطور که میبینید سه ماه زمان برای شروع این پروژه قرار دادیم اما نتایج فوق العاده ای از آن دریافت میکنیم.

شما نیز میتوانید هر کاری را در این بازه های بیان شده قرار دهید و تمام انرژی خود را صرف انجام دادن آن کنید و در نهایت از نتایج خود شگفت زده خواهید شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =