تغییر عادات

تغییر عادات از مهمترین عوامل رسیدن به اهداف است. تصور کنید دو نفر قصد دارند که در یک مسابقه قهرمانی شرکت کنند،هر دو یک مربی دارند ودر یک جا تمرین میکنند. اما بعد از مسابقات یکی قهرمان و دیگری هیچ مدالی کسب نمی کند. از مهمترین عوامل این اتفاق داشتن عادتهای متفاوت است. هر دو دارای هدف بودند اما عادتهایشان متفاوت بود.

تغییر عادات

زندگی انسان وابسته به عادت هاست. اگر عادت‌ها نبودند ما هر روز صبح برای مسواک زدن، بستن بند کفش یا بیرون آوردن خودرو از پارگینگ یا تایپ کردن و … باید کلی وقت و انرژی صرف می‌کردیم، درست مثل اولین باری که گره زدن بند کفش یا مسواک زدن یا تایپ کردن را آموختیم یا عذابی که در اولین خروج از پارکینگ در آغاز آموزش رانندگی تجربه کردیم.

دانشمندان می‌گویند عادت‌ها به این دلیل به وجود می‌آیند که “مغز مرتب به دنبال راه‌هایی است تا سعی و تلاش را کم و در انرژی مصرفی صرفه جویی کند.

بنابر این عادت‌ها باعث می‌شوند که از کمترین میزان انرژی برای انجام کار‌های روزمره استفاده کنیم. عادت‌ها ما را سالم نگه می‌دارند و کمک می‌کنند در بیشتر مواقع واکنش صحیحی داشته باشیم.

وقتی به کاری عادت می‌کنیم نباید برای انجام آن‌ها مدام فکر کنیم. در نتیجه می‌توانیم به خلاقیت بیشتر و افکار غنی‌تری برسیم. عادت‌های ما می‌توانند بسیار مفید عمل کنند، مادامی که از نوع خوبشان باشند.

مطالعه می کنم :   چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

افراد موفق یک ویژگی مشترک دارند و آن داشتن عادت‌های خوب است. این به این معنا نیست که عادت‌های بد ندارند، اما تعداد عادت‌های خوب آن‌ها بیشتر است.

افراد موفق لزوما باهوش‌تر یا نابغه نیستند. آن‌ها عادت‌های بهتری دارند.

تغییر عادات فرد را در مسیر جدیدی قرار می دهد که می تواند با سرعت بیشتری به سمت اهدافش حرکت کند. اگر به فکر تغییر عادات خود هستید دیدن ویدئو را به شما توصیه میکنم