رسیدن به آرامش

رسیدن به آرامش واقعی

رسیدن به آرامش واقعی

با شما تماس میگیرند و خبر قبولی در کنکورتان را می دهند ، چه احساسی پیدا میکنید ؟ مطمئنا خوشحالی

حال تصور کنید از کنار یک صحنه ی دلخراش تصادف عبور میکنید ، اینجا چه حسی را خواهید داشت ؟ احتمالا ناراحتی !

این اتفاق خارج از وجود شما رخ داده پس چرا شما احساس بدی را تجربه می کنید ؟

با ما بمانید تا پاسخ این سوال مهم را پیدا  کنیم .

یکی از نعمتهای ارزشمند خداوند احساس آرامش است ، احساسی که تمام زندگی در پی آن هستیم و رسیدن به احساس آرامش هدف بزرگ زندگی انسان‌هاست.

در اینجا قصد دارم نکاتی بسیار مهم را در مورد آرامش ذکر کنم که تمرین آنها موجب دگرگونی احساس شما می شود .

رسیدن به آرامش

 

آرامش چه چیزی است ؟

این یک موضوع بسیار مهم است، زمانی که احساس آرامش نداریم یک خلاء را حس میکنیم و تمام سعی خود را میکنیم تا آن را رفع نماییم. بسیاری از افراد خارج از خود به دنبال پر کردن این خلا می روند اما این خلا با هیج چیز بیرونی پر نمیشود. آرامش یک احساس است و احساسات درون ما قرار دارند . پس  نمی توانیم  این احساس آرامش را بیرون از خودمان پیدا کنیم.

آرامش یک احساس درونی است

 

 احساس آرامش

 

 آرامش از چه می آید ؟

هیچ وقت پیش نمی آید که همیشه احساسی خوب یا احساسی بد داشته باشیم . اما در هر لحظه احساسات متفاوتی را تجربه میکنیم  اما این چگونه اتفاق می افتد؟

مطالعه می کنم :   با وجود مقاومت ذهن همچنان محکم باشید

ما در هر لحظه احساسات متفاوتی را داریم چون افکار متفاوتی داریم .

به عبارتی :
احساسات نتیجه افکار هستند ، یعنی هر فکر را به صورت یک احساس میتوانی پیدا کنید .
فرض کنید با شما تماس میگیرند و خبر قبولی در کنکور را به شما می دهند ، چه احساسی پیدا میکنید ؟ مطمئنا خوشحالی…
حال تصور کنید از کنار یک صحنه ی دلخراش تصادف عبور میکنید ، اینجا چه حسی را خواهید داشت ؟ احتمالا ناراحتی !

شما زمانی ناراحتی را حس کردید که به تصادف فکر کردید ، به مشکلات مصدوم ،  و این فکر خود را به صورت یک احساس بد به شما نشان داد و آن چیزی جز ناراحتی نبود .

این‌بار به یک جشن تولد می‌روید، خنده‌ی دوستان‌تان ، موزیک شاد و هر چیزی که در جشن وجود دارد اگر به آنها فکر کنید فقط احساس شادی را تجربه خواهید کرد .

ممکن است وارد یک جشن تولد شوید ، ببینید تمام اطرافیانتان در حال شادی کردن هستند اما به شما قبل از رسیدن به جشن خبر بدی را اطلاع داده اند و تمام مدت زمان حضورتان در جشن به آن خبر فکر میکنید ، سوال اینجاست آیا می‌توانید از جشن لذت ببرید؟

خیر، چون در این لحظه شما به جشن فکر نمی‌کنید بلکه فکر شما مشغول آن خبر بد است و این افکار خود را مانند ناراحتی نشان میدهند .

مطالعه می کنم :   باور شبیه به یک مخزن است

پس احساسات نتیجه ی افکار هستند

 

رسیدن به آرامش با افکار مناسب

رسیدن به آرامش یعنی داشتن افکاری مناسب. زمانی که اتفاق بدی هم می افتد باید سعی کنیم آرامش خود را حفظ کنیم یعنی به افکار خودمان مسلط شویم که ناراحتی و دیگر احساسات منفی بوجود نیاید و اینجاست که می‌توانیم حس خوبی را تجربه کنیم

 

آرامش را چه چیزهایی از بین می برد ؟

گفتیم که آرامش یک نوع احساس است و این احساس نتیجه‌ی افکار است پس هر فکری که احساس ما را بد کند آرامش را از ما دور می‌کند. برای همین برای حفظ و داشتن آرامش بیشتر باید افکار خودمان را کنترل کنیم .

 

 

باورها همه چیز هستند

برای رسیدن به آرامش چقدر باید تلاش کرد ؟

برای پاسخ این سوال بهتر است بگوییم چقدر باید تلاش کرد تا کنترل افکار خود را بدست بگیریم که اگر توانستیم ذهن خود را مدیریت کنیم احساست خود را نیز مدیریت کرده ایم .

در اینجا یک تمرین بسیار ساده اما بی اندازه کاربردی برای شما دارم که اگر بتوانید در انجام دادن آن مهارت کسب کنید در هر لحظه احساس خوب را می‌توانید تجربه کنید .

مطالعه می کنم :   قانون جذب رو الان توی زندگیت بررسی کن

هر زمان که یک احساس بد داشتید کافیه به یک موضوع دیگر به جز همین موضوعی که موجب این احساس بد شده فکر کنید. کنترل ذهن در بعضی مواقع بسیار سخت اما کنترل زبان بسیار ساده است . وقتی شما شروع به صحبت کردن در مورد موضوعی خاص میکنید ذهن شما مجبور است برای اینکه بتوانید صحبت کنید درباره آن فکر کند و یعنی از آن افکار منفی جدا می شود. حال اگر بتوانید چند دقیقه از این افکار دور بمانید ۱۰۰ درصد احساس شما نیز تغییر میکند .

به همین دلیل شروع کنید در مورد اتفاقات مثبت ، آرزوهای خود ، و یا متضاد همین موضوعی که این احساس را بوجود آورده صحبت کنید. یعنی اگر ماشین شما خراب شده و تعمیر آن هزینه دارد به جای اینکه به این فکر کنید که این ماشین خوبی نیست. الان زمان خراب شدن نبود و … به این فکر کنید که من باید این خرابی ماشین را تعمیر کنم یعنی من باید درآمدم را بیشتر کنم تا بتوانم ماشین را عوض کنم و دیگر این مشکلات بوجود نیایند و این یک اتفاق خوب است . این گونه ذهن شما علاوه بر اینکه افکار منفی ندارد و احساس منفی بوجود نمی آید شروع به ساختن ایده هایی می کند تا این افزایش درآمد به حقیقت بپیوندد.

 

 

2 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.