باورهای نسبت به خداوند

چرا باید باورهای نسبت به خداوند را تقویت کنیم

تا حالا از خودتان این سوال را کرده اید که چرا خداوند به حضرت سلیمان چنین ملکی داد؟چرا فقط حضرت سلیمان از چنین نعمت هایی بهره مند بود؟ پشت پاسخ این سوال باورهای نسبت به خداوند نشسته است که در این جا میخواهیم با همدیگر دلیل این باورها و چند باور عالی را بررسی کنیم.باورهای نسبت به خداوند کدامند

 

وَ لَقَدْ فَتَنَّا سُلَيْمانَ وَ أَلْقَيْنا عَلى‏ كُرْسِيِّهِ جَسَداً ثُمَّ أَنابَ * قالَ رَبِّ اغْفِرْ لي‏ وَ هَبْ لي‏ مُلْكاً لا يَنْبَغي‏ لِأَحَدٍ مِنْ بَعْدي إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ
«پروردگارا، مرا ببخش و مُلكى به من ارزانى دار كه هيچ كس را پس از من سزاوار نباشد، در حقيقت، تويى كه خود بسيار بخشنده‏ اى.»

در این آیه حضرت سلیمان از خداوند در خواست ملکی را میکند که تا به حال خداوند به هیچ کس نداده است، اما این درخواست را باور قلبی خود نسبت به خداوند می کند. این باور کلمه ی وهاب است که در پایان آیه آمده است.

کلمه‌ی وهاب کلا ۲ بار در قرآن آمده است. وهاب یعنی کسی که بدون حد و مرز ، بدون حساب کتاب می بخشد. حضرت سلیمان میتوانست از کلمه ی رزاق استفاده کند اما در آنصورت احتمالا خداوند به او چنین ملکی نمی داد، چون خداوند به اندازه ی باوری که پیامبرش به او داشت به او عطا کرد.

مطالعه می کنم :   مراحل قانون جذب

باورهای نسبت به خداوند هر چقدر قوی تر باشند خداوند به شما بیشتر پاسخ میدهد

خداوند اینقدر بزرگ و مهربان است که هر چه بخواهید را به شما خواهد داد، اما نکته اینجاست بسیاری از مواقع ما از خداوند درخواست می کنیم اما باور نداریم که میتواند درخواست ما را پاسخ دهد پس پاسخی هم دریافت نمی کنیم.

ملاصدرا شعری بسیار زیبا و تامل برانگیز دارد که از شما دعوت میکنم با تمام وجود آن را بخوانید

خداوند بی نهایت است و لا مکان و بی زمان
اما بقدر فهم تو کوچک میشود
و بقدر نیاز تو فرود می آید
و بقدر آرزوی تو گسترده میشود
و بقدر ایمان تو کارگشا میشود
و به قدر نخ پیر زنان دوزنده باریک میشود
و به قدر دل امیدواران گرم میشود
یتیمان را پدر می شود و مادر
بی برادران را برادر می شود
بی همسرماندگان را همسر میشود
عقیمان را فرزند میشود
ناامیدان را امید می شود
گمگشتگان را راه میشود
در تاریکی ماندگان را نور میشود
رزمندگان را شمشیر می شود
پیران را عصا می شود
و محتاجان به عشق را عشق می شود
خداوند همه چیز می شود همه کس را
به شرط اعتقاد
به شرط پاکی دل
به شرط طهارت روح
به شرط پرهیز از معامله با ابلیس

در این شعر ملاصدرا باورهای نسبت به خداوند را به زیبایی بیان می کند. خداوند به اندازه ای در زندگیت تجلی می یابد که تو باور داری.

مطالعه می کنم :   ارتعاش در قانون جذب

خداوند به درخواست شما به اندازه باورتان  پاسخ می دهدباورهای نسبت به خداوندچیست

پس میخواهم از شما درخواست کنم، لحظه‌ای به زمان هایی فکر کنید که نیازی داشتید، از خداوند درخواست میکردید اما نگران و مضطرب بوده اید. این همان باور نسبت به خداوند است که در حالت درخواست داشته اید. اگر با نگرانی و اضطراب درخواست میکنی یعنی باور نداری که خداوند توانایی این کار را دارد. اما اگر از خداوند درخواست میکنی و کار را به او سپرده ای و خیالت راحت است که کارت را انجام می دهد مطمئن باش این اتفاق خواهد افتاد.

خداوند آرامش است

خداوند منبع تمام نیکی ها، خوبی ها، کمالات، آرامش و تمام صفات خوب است. خداوند خود آرامش است. وقتی از خداوند درخواست میکنیم به درون قلب خود نگاهی بیاندازیم که نگران هستیم یا آرامش داریم؟ اگر به توانایی خداوند ایمان داریم یعنی خداوند را در آن لحظه در قلب خود میتوانی احساس کنیم که همان وجود آرامش است. اما اگر نگرانی و اضطراب داریم یعنی باور به توانایی خداوند برای حل این مسئله را نداریم.
میخواهیم برای شما کلید بسازم که اگر با آرامش درخواست کردید یعنی باور دارید که خداوند توانایی انجام دادن این کار را دارد. اما اگر با نگرانی از خداوند در خواست کردید یعنی این باور را ندارید که خداوند میتواند مشکل شما را حل کنید

مطالعه می کنم :   با عبارت تاکیدی نابغه ، نابغه تحویل جامعه دهیم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =