چرا باید قانون جذب رو باور کنیم؟

خداوند حکیم این دنیا را با قوانین متفاوتی خلق کرده است، که هر قانون ممکن است بر قوانین دیگر ارجعیت و برتری داشته باشد.مثلا شما حتما با قانون جاذبه آشنایی دارید، اگر ندارید بهتر است موبایل خود را در دستتان بگیرید و رهایش کنید و مطمئن هستم به خوبی با آن آشنا خواهید شد.قانون جذب هم یکی دیگر از این قوانین هستی است که خداوند بزرگ آن را برای ما قرار داده است.

قانون جاذبه بر هر چیزی چیره می شود و اما میبینیم که یک پرنده به آسانی در آسمان به پرواز در می آید و یا اینکه یک هواپیما با کلی بار و مسافر که وزن زیادی دارد از زمین کنده می شود و پرواز میکند. اگر قانون جاذبه وجود دارد و قدرتمند ترین قانون در این دنیاست چگونه است که پرواز اتفاق می افتد؟

پاسخ آن ساده است قانون بالا رفتن از قانون جاذبه قوی تراست، و بر قانون جاذبه چیره می شود.

قانون جذب

قوانین فیزیکی نیوتونی در این دنیا اثبات شده اند اما قوانینی هستند که بر آن چیره می شوند و قدرتمند تر از دیگر قوانین عمل میکنند . یکی از این قوانین قانون جذب است که بر قوانین نیوتونی که در دبیرستان و دانشگاه با آنها آشنا می شویم غلبه میکند.

قانون جذب از کجا آمده است؟

قانون جذب از جایی نیامده ، یا اختراع پدر من نیست ، مثل این است که بگویی قانون جاذبه از کجا آمده؟ اینها وجود داشته اند اما در طی زمان با بالا رفتن سطح آگاهی و علم به آنها دست پیدا کرده اند، قانون جذب یکی از قوانینی است که خدای حکیم در این جهان خلق کرده و اگر راه استفاده از آن را بیاموزی میتوانی در مسیر خواسته های خود قرار بگیرید.

در قرآن خداوند متعال می فرماید :

إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لِأَنفُسِكُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا (اسراء آیه ۷)

اگر نيكى كنيد به خود نيكى كرده ‏ايد و اگر بدى كنيد به خود [بد نموده‏ ايد ]

فکر کردن در قانون جذب

هر کسی هر کاری انجام دهد به خود او بر میگردد، این اعمال نتیجه تصمیم گیری ها هستند، این تصمیمات نتیجه ی افکار و احساسات هستند، در یک جمله قانون جذب می گوید:

شما آن چیزی می شوید که اغلب اوقات به آن می اندیشید

قانون جذب به صورت شهودی

اگر بخواهیم تاثیر قانون جذب را در زندگی خود پیدا کنیم بهتر است به نتایج الان خود نگاه کنیم، چه چیزی در زندگی خود دارید؟ پول،بدهی ، دانشگاهی که درس میخوانید، مدرسه ای که می روید، گوشی موبایلی که دارید، ماشینی که سوار می شوید ، سفرهایی که می روید و هر چیزی که تا به حال در زندگی خود تجربه کرده اید را قبلا به آن توجه داشته اید و فکر کرده اید.

اما شاید  از خوتان بپرسید اگر قانون جذب این گونه است که من به هر چیزی که بخواهم فکر کنم و به آن می رسم پس چرا مردم در زندگی خود این همه مشکل دارند ، با این که هر روز مثلا به پول فکر میکنند؟ یا اینکه هر روز به روابطشان می اندیشند.

پاسخ این سوال دلیل مهمی است که چرا باید با قانون جذب آشنا شوم

در این دنیا هر چیزی را به ۲ شکل میتوان نگاه کرد، یا بودنش یا نبودنش

نکته اینجاست مردم به نبودن خواسته ها در زندگی خود توجه می کنند، به نداشتن پول و ثروت و روابط خوب فکر می کنند، به پاس نشدن چک های خود فکر میکنند. و طبق اصل اساسی قانون جذب شما به هر چیزی که در اغلب اوقات توجه میکنید تبدیل می شوید و آن هم نبود پول ، روابطی که دوست ندارید و ….

چگونه باید از قانون جذب استفاده کنم؟

تنها یک راه برای استفاده از قانون جذب است و آن آشنایی با آن وتسلط بر چند مفهوم کلیدی است. شما زمانی که از وجود قانون جذب خبر نداشتید باز از آن استفاده می کردید، چون قانون جذب مانند قانون جاذبه در حال کار کردن است مهم نیست که شما به آن دقت می کنید یا نه، باور دارید که وجود دارد یا نه ، در حال کار کردن است و کار خود را انجام می دهد.

اما معمولا خیلی ها در خلاف مسیر درست قانون جذب از آن استفاده میکنند. و آن هم جذب چیزهایی است که نمی خواهند.

اجازه دهید یک داستان از زندگی خودم برایتان بگویم که چگونه در جهت عکس از قانون جذب استفاده کرده بودم.

داستانی از قانون جذب در زندگی خودم

قبل از عروسی خودم اطرافیان مثل خواهرهایم ، دخترهای فامیل به من گفتند که این سالن آرایشگاه بسیار بد قول است و عروس را دیر تحویل می دهد، اما من هر بار در مقابل حرف تمام آنها مقاومت می کردم و گفتم که اصلا چنین اتفاقی نمی افتد، روزی که ودیعه سالن را دادیم چندین بار به منشی و آرایشگر تاکید کردیم که زمان برای ما بسیار مهم است و باید سر وقت آرایش تمام شود و عروس را تحویل دهند، این داستان تا روز حنابندان ادامه داشت که دیگران این دیر تحویل دادن را به من گوش زد میکردند و من هر بار مقاومت میکردم، امیدوارم برایتان اتفاق نیافتد اما عروس را هم در روز حنابندان و هم عروسی ۴ ساعت دیر تحویل دادند.

با اینکه بنده از خجالتشان در آمدم اما می دانستم که دلیل این اتفاق فقط خودم هستم

من براحتی از قانون جذب در جهت عکس خواسته ام استفاده کردم، آن هم دیر تحویل دادن! مطمئن هستم شما هم خاطراتی از این دست در ذهن دارید و احتمالا به این داستان من دارید میخندید اما این واقعیت زندگی  است که ما خودمان در حال ساختنش هستیم. فکر میکنم حرف های من اینقدر با واقعیت زندگیتان نزدیک بود که الان می توانید آن را بپذیرید

اما لطفا تا آخر این مقاله همراه من باشید تا بیشتر در مورد صحت وسقم این موضوع یاد بگیریم و اطمینان حاصل کنیم

ارتعاش در قانون جذب

یکی از مهمترین مسائل در قانون جذب بحث ارتعاش است. زمانی که با مفهوم ارتعاش در قانون جذب آشنا می شوید می توانید افکار خود را تغییر دهید ، که اینگونه تصمیمات و سپس اعمال و اقدامات شما تغییر خواهند کرد و در نتیجه نتایج جدید در زندگی خواهید گرفت

پس به دقت به ارتعاش در قانون جذب توجه کنید

ارتعاش در قانون جذب مانند دکل است

مطمئنا همه ی شما مثل این دکل را در نزدیکی خانه ی خود دیده اید، این یک دکل مخابراتی است که امواج را برای برقراری ارتباط بین گوشی های همراه ارسال میکند. اما چند ویژگی دارد که با هم آنها را بررسی میکنیم، هر موجی که از این دکل ها خارج می شود دارای یک قدرتی است که هر چقدر از دکل فاصله میگیرد از قدرت آن کاسته می شود. خیلی جاها به آنتن موبایل خود نگاه می کنید و می بینید که فقط تعدادی از خطوط آنتن آن پر است و در بعضی مواقع کلا آنتن قطع می شود به این دلیل که این دکل ها یا در این مکانها وجود ندارند یا در جایی که شما هستید امواج آنها دارای قدرتی کمی هستند و موبایل شما نمی تواند به آنها متصل شود.

یا اینکه به درون یک زیر زمینی می روید و آنتن موبایل شما قطع می شود به این دلیل که موانع بر روی این موج اثر میگذارند.

اما یک نوع دکل دیگر وجود دارد که هر لحظه در حال ارسال و دریافت امواج است که آن خود شما هستید. در واقع بدن شما در هر لحظه در حال ارتعاش امواجی با فرکانس های متفاوت است که نتیجه ی این امواج دوباره به خود بدن باز میگردد و این همان قانون جذب است که میگوید شما به همان چیزی که اغلب اوقات توجه میکنید تبدیل می شوید

تفاوت ارتعاش قانون جذب با ارتعاش دکل مخابراتی

ارتعاش بدن در قانون جذب

ارتعاشی که دکل های مخابراتی ارسال میکنند دارای محدودیت هایی است که در بالا به تعدادی از آنها اشاره شد. مانند کم شدن قدرت در فاصله های دور تر از دکل. عبور نکردن از موانع و …

اما ارتعاشی که از بدن انسان خارج می شود دارای چنین محدودیت هایی نیست، و این یکی از سوالات دانشمندان در این باره است که چطور چنین ارتعاشی با چنین ویژگی هایی تولید می شود. تصور کنید که الان در حال فکر کردن به یکی از دوستان قدیمی خود هستید که سالهاست از او بی اطلاعید، همان لحظه این دوستتان ارتعاش شما را دریافت میکند، مهم نیست که در کجای این دنیا باشد، زیر زمین باشد یا در سفینه باشد، این ارتعاش را با سرعت بسیار بالا احساس میکند. حالا ممکن است به شما زنگ بزند، یا در مورد او پیش دوستانتان بشنوید و یا هر چیز دیگر. ارتعاشی که از شما به  سمت دوستتان ارسال شد با همان قدرتی که از بدن شما خارج شده دوستتان آن را احساس می کند، مهم نیست که چه موانعی در مسیر باشد از همه ی آنها عبور می کند.

مطالعه می کنم :   چگونه احساس خوب داشته باشیم؟

به خاطراتی فکر کنید که بارها و بارها اینگونه برای شما رقم خورده است، دلتان مثلا خورست سبزی میخواست که مادر زنگ می زد و گفت که امروز درست کرده ام و بیا خونه. یا اینکه میخواستید یک ۲۰۶ سفید مدل فلان سال را بخرید و دقیقا همان را توانستید بخرید. اینها نشانه هایی هستند که شما از  ارتعاش  قانون جذب در جهت رسیدن به خواسته هایتان استفاده کرده اید. و این همان قانون جذب است

استفاده از ارتعاش قانون جذب در جهت عکس

اما مواقع بسیاری پیش آمده که چیزی را در زندگیتان نمی خواستید، یا از آن فراری بوده اید یا در مقابل آن مقاومت می کردید اما بالاخره دچارش شدید، نمی خواستید مریض شوید که اتفاق افتاد، نمی خواستید تصادف کنید که اتفاق افتاد، نمی خواستید چکتان برگه بخورد که اتفاق افتاد. فرقی نمی کند به رسیدن به خواسته فکر کنید یا نرسیدن آن، در هر دو صورت به هر دو خواهید رسید.

من اما شما می پرسم در روز به چه چیزهایی اغلب فکر میکنید؟ به داشتن آرزوهایتان یا به مشکلات هر روزتان؟ از قانون جذب در چه جهتی استفاده می کنید؟

ارتعاش ناخواسته ها در قانون جذب

آیا با قانون جذب می توان به خواسته ها رسید؟

جواب یک کلمه است

بله

آیا میتوان به خواسته ها نرسید؟ باز هم بله.

شما در هر جهتی که از قانون جذب استفاده کنید آن را در زندگی خود می بینید، کافیست توجهتان را بر روی خواسته هایتان قرار دهید، در مسیر آن شروع کنید به حرکت کردن و آنگاه خواهید دید که زودتر از انتظارتان اهدافتان به شما خواهند رسید

قانون جذب به صورت ناخودآگاه

یکی از دلایلی که خیلی ها می خواهند از قانون جذب استفاده کنند و اما نتیجه نمی گیرند همین موضوعی است که الان در حال خواندن آن هستید

اجازه دهید با یک مثال آن را برای شما شرح دهم

عکس بالا یک رادار است که هر چیزی در محدوده ی آن باشد را نشان می دهد. مثلا تصور کنید که این رادار هر شی که در شعاع ۵۰ کیلومتری باشد را نشان می دهد ، یعنی اگر یک هواپیما در فاصله ی ۴۰ کیلومتری قرار داشته باشد  بر روی رادار نشان داده می شود. اما اگر یک هواپیما در فاصله ی ۸۰ کیلومتری باشد آیا این رادار میتواند آن را تشخیص دهد؟

خیر نمی تواند اما چون نمی تواند آن را ببیند دلیل نمی شود که اصلا وجود ندارد ، بلکه این رادار آن را نمی بیند

زندگی افراد معمولی نیز اینگونه است، هر چیزی که در رادار زندگیشان وجود داشته باشد را می بینند ، اما نکته اینجاست که خواسته هایشان در خارج از رادار قرار دارد، پس کاری که میکنند این است که به چیزهای درون رادار زندگیشان توجه میکنند. مثلا الان بدهی دارند اما ثروت می خواهند، این بدهی در رادار است و ثروتی که میخواهند خارج از رادار است، چون آن را نمی بینند توجهی هم بر رویش ندارند. اما چون بدهی ها را می بینند فکر میکنند که تمام زندگی همین است، پس هر لحظه به بدهی توجه میکنند در نتیجه طبق قانون جذب چه چیزی را در زندگی تجربه می کنند؟ بدهی

قانون جذب می گوید هر چیزی را که به آن توجه میکنید را به زندگی خود دعوت میکنید.

اما خیلی وقتها این جذب به صورت ناخودآگاه اتفاق می افتد، یعنی شما چیزهایی که میبینید را بر روی آنها توجه می کنید و دوباره همان را به زندگی خود جذب میکنید، این جذب باعث می شود که از آن جنس بیشتر در زندگیتان داشته باشید در نتیجه دوباره توجه بیشتری این موضوع ناخواسته می کنید و باز بر اساس قانون جذب چیزی که نمی خواهید را در زندگی خود وارد میکنید.

این روند را باید در جایی تمام کنید. زمانی می توانید این کار را بکنید که باور کنید تمام زندگی شما همین رادار پیش روی شما نیست. بلکه میتوانید به چیزهایی که ندارید نیز دست پیدا کنید. کافیست به آنها توجه کنید و ارتعاش مناسب برایشان ارسال نمایید.

چرخه قانون جذب به صورت ناآگاهانه

این چرخه  قانون جذب به صورت ناآگاهانه دارای چهار مرحله است. در مرحله اول شما هر چیزی که در زندگی دریافت میکنید یا هر چیزی که درحال حاضر در زندگی دارید را میتوانید ببنید ، یا همان راداری که شرایط زندگی شما را نشان می دهد.

در مرحله ی دوم چرخه قانون جذب به صورت ناآگاهانه شما در حال ارسال ارتعاشی از جنس همین چیزی که در زندگی دارید هستید. تصور کنید شما یک بدهی دارید که آن را در زندگی خود مشاهده میکنید. هر روز در مورد آن حرف میزنید ، نتایجی که از پرداخت نکردن آن بدست می آورید را بیان می کنید، این دقیقا ارتعاشی از جنس همین بدهی برای شما می سازد.

درمرحله ی سوم چرخه قانون جذب به صورت ناآگاهانه قانون جذب به ارتعاشی که شما فرستاده اید پاسخ میدهد.

در مرحله ی چهارم چرخه قانون جذب به صورت ناآگاهانه شما بیشتر از چیزی که در از خود ساتع میکنید را دریافت میکنید، شما در گذشته یک بدهی داشتید که هر روز به آن فکر میکنید. در حال حاضر این بدهی قبلی به همراه نتایج ارتعاش جدید که بدهی مجدد است را دریافت میکنید. این یعنی تشدید نا خواسته.

شما به صورت ناآگاهانه در حال استفاده از قانون جذب در جهت عکس هستید یعنی جذب ناخواسته ها.

اگر قانون جذب درست است پس چرا به خواسته های خود نمی رسیم؟

این سوال بسیاری از دوستان است که در دوره ها و کارگاه های قانون جذب از بنده می پرسند اما در قسمت های قبلی توضیح دادم که ما ممکن است پول بخواهیم اما به جای اینکه به بودن آن فکر و توجه کنیم به نبود آن توجه میکنیم. به جای اینکه از خواسته های خود حرف بزنیم از ناخواسته های خود سخن میگوییم. و یا اینکه فقط در حال تماشای رادار پیش روی خودمان هستیم و به صورت ناآگاهانه چیزی که نمی خواهیم را به زندگی دعوت میکنیم به جای اینکه چیزیکه میخوهیم را!

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

تا اینجا فهمیدیم که قانون جذب نتیجه ی ارتعاشی است که از خودمان ساتع میکنیم و این ارتعاش از توجه و تفکر ما بوجود می آید. پس اولین و مهمترین راه برای استفاده از قانون جذب کنترل افکار است. شما همین الان به جز خواندن این متن به چیزهای دیگری دارید فکر میکنید. ممکن است که افکار شما به اطراف برود و از این متن جدا شود ، پس باید یاد بگیریم که بر روی یک خواسته زمانی را تمرکز کنیم تا ارتعاش مناسب آن تولید شود و قانون جذب در جهت برآورده کردن این ارتعاش اقدام کند.

سوالی از شما دارم، ریشه ی این افکاری که شما دارید از کجا می آید؟

چه چیزی باعث می شود که بعضی ها در هر شرایطی افکار خوب و مثبت دارند اما بعضی ها در هر شرایطی منفی باف هستند؟

پاسخ این است ، باورها

اگر یاد بگیریم که باورها چه هستند ، چگونه ساخته می شوند و چجور افکار ما را می سازند می توانیم افکار فعلی خود را کنترل کنیم چون ریشه ی تمام این افکار باورهای ما هستند. و با استفاده از این باورهای درست میتوانیم از قانون جذب در بهترین جهت استفاده کنیم.

باور در قانون جذب

تصور کنید یک مخزن خالی دارید و قرار است آن را با موضوع پول پر کنید، از روزی که بدنیا آمده‌اید پدر و مادر شما این را می‌گویند که باید برای بدست آوردن پول سختی کشید، اصلاً پول زیادی نیست که بخواهی بدستش بیاری، پول فقط دست یک عده‌ای هست و بقیه باید پولشان را از آن‌ها بگیرند، تلویزیون نگاه می‌کنید و می‌بینید اخبار فقط خبر از جنگ، قحطی، بالا رفتن دلار و مشکلات اقتصادی می‌گوید.

ذهن در قانون جذب

وارد مغازه دوستتان می‌شوید، فقط از نبود مشتری، کمبود جنس، بالا رفتن قیمت‌ها به گوشتان می‌رسد. هر زمان کسی در مورد پول صحبت می‌کند مثل این است که مقداری از این مخزن را پر می‌کند پس هر روز این مخزن شما با این افکار و موضوعات کمبود، گرانی و نبود پول پر می‌شود. حال زمانی که قصد دارید یک تصمیم مالی یا تصمیمی که پول در آن دخیل است بگیرید به سراغ این مخزن می‌روید، چه چیزی در آن دارید؟ ثروت یا فقر، شرایط مناسب اقتصادی یا اوضاع نابسامان؟

مطالعه می کنم :   ارتعاش در قانون جذب

کاملاً درست است کمبود پول، مشکلات اقتصادی و …

و شما با همین اطلاعاتی که در این مخزن دارید یک تصمیم در ارتباط با پول می‌گیرید. سؤال اینجاست،

آیا تصمیم شما نتیجه ی خوبی می‌دهد ؟ آیا به خواستهی خود می‌رسید ؟ اصلاً ممکن است از این مخزن استفاده نکنید و سراغ مخزن دیگر پول بروید ؟

باورها شبیه به مخازن هستند

این مخزن دقیقاً شبیه به یک باور است که در ارتباط با پول ساخته شده است و هر زمان که بخواهید درباره پول فکر کنید سراغ این باور (مخزن) می‌روید. چیزی که در این مدت درون این مخزن جمع آوری کرده‌اید نبود پول، گران شدن اجناس، بالا رفتن قیمتها، و مشکلات اقتصادی است. ذهن شما قصد دارد با همین داده‌هایی که در مخزن پول دارد یک تصمیم مالی بگیرد، سعی می‌کند بهترین گزینه را از درون این مخزن انتخاب کند و بهترین گزینه احتمالاً این است” در این شرایط کنونی راه انداختن یک کسب و کار جدید کار عاقلانه‌ای نیست و اگر این اقدام را بکنی به سمت شکست خواهی رفت”

پس با این فکر هیچ اقدامی نمی‌کنید و هیچ نتیجه‌ای نیز نمی‌گیرید. شاید این سؤال پیش بیاید که از یک مخزن دیگر استفاده کنید، اما نکته اینجاست که برای پول همین یک مخزن وجود دارد و هر تصمیمی می‌گیرید از درون همین مخزن بیرون می‌آید.

تونی رابینز یک جمله ی بسیار زیبا در وصف باورها دارد،

باورها ژنراتور تولید افکار هستند

اجازه دهید کمی بیشتر در این جمله دقیق شویم،

ذهن ما در ارتباط با هر موضوعی یک باور دارد و زمانی که بخواهد در ارتباط با آن موضوع فکر کند سراغ این باور می‌رود و یا اینکه هر فکری زاییدهٔ یک باور است. پس اگر افکار نامناسب دارید باید باور آن را تغییر دهید.

این‌یک جملهٔ طلایی است که درک آن کمک بزرگی به ما برای ساختن بهتر زندگیمان می‌کند

هر فکری باز تاکید می‌کنم هر فکری، چه خوب چه بد، چه قدرتمند چه ضعیف، چه کمک کننده چه محدود کننده همه و همه از باورهای ما می‌آیند.

پس اگر باورهای نادرست داشته باشیم افکار نادرست خواهند آمد سپس تصمیمات ضعیف و در نهایت نتایج بد دریافت خواهیم کرد.

اما اگر باورهای درست و عالی داشته باشیم افکار درست، سپس تصمیمات درست و در نهایت نتایج عالی کسب خواهیم کرد.

یعنی تمام اتفاقات زندگی ما حاصل باورهای ماست. پس چه خوب که باورهای قدرتمند داشته باشیم.

انواع باورها در قانون جذب

باورها به دو دسته تقسیم می‌شوند

 • توانمند
 • محدود کننده

هر شخصی درون ذهنش برای هر موضوعی یک باور دارد که این باور با تکرار زیاد یک فکر که از اطرافیان به او رسیده ساخته شده است. ممکن است این افکار محدود کننده باشند و باعث شوند شخص تصمیمات کوچک وضعیفی بگیرد. اما اگر یک باور با افکاری توانمند ساخته شده باشد می‌تواند به رسیدن فرد به اهدافش کمک کند.

باورهای شما از چه نوعی هستند ؟

باور های خود رد قانون جذب

یک نفر در خانواده‌ای فقیر بدنیا آمد، پدرش کارگر بود، همیشه به نیمه ماه نرسیده بودند پولشان تمام می‌شد. در خانه ی آن‌ها همیشه این جملات را می‌توانستی بشنوی:

 • ما باید تا آخر عمرمان بدبخت باشیم
 • هر چی بیشتر جون می‌کنیم بیشتر بدهکار می‌شویم
 • پول کجا و ما کجا!
 • نمی دونم این ثروتمندان این پولها رو از کجا میارن
 • مگه میشه بتونی از راه درست این همه پول دربیاری؟
 • من آدم خلافکاری نیستم، نمی تونم واسه یکم پول ایمانم رو زیر پا بزارم
 • پول چرک کف دسته
 • لذت داشتن هر چیزی با انتظار بیشتر میشه، اگر پولدار باشی که نمیتونی چنین لذتی رو داشته باشی و داشته‌هات واست بی ارزش می شن
 • هر چی می‌کشیم از این دولت و مملکت می‌کشیم
 • آخه چجوری توی این اقتصاد من بتونم پول در بیارم
 • بدون سرمایه چطور کاری راه بندازم؟
 • من درس نخوندم، تجربه‌ای توی این کار ندارم
 • دیگه از من گذشته، بچه هام بزرگ شدن و نمیتونم چیز جدیدی یاد بگیرم
 • همین دیگه زندگی ماست و بهتر از این هم نمیشه
 • و …

نتیجه ی این باورها

این فرد هر روز با این افکار زندگی کرده و روزش را به شب رسانده است، همیشه بین پدر و مادرش بر سر پول دعوا بوده، با این اتفاقات چه باوری نسبت به پول پیدا می‌کند؟

 • پول سخت بدست می‌آید
 • خدا ما را برای بدبخت زندگی کردن آفریده است
 • از پول متنفر می‌شود چون همیشه باعث می‌شد پدر و مادرش بر سر آن دعوا کنند

آیا این فرد با این افکاری که نسبت به پول و ثروت و ثروتمندان دارد می‌تواند به ثروت برسد ؟ این فرد با این باورها فقط میتواند از قانون جذب در جهت نرسیدن به پول استفاده کند

اگر چنین افکار یا افکاری مشابه در سر دارید خوشحال باشید، چون فهمیده‌اید تمام مسائل به خاطر همین باورهاست و قرار است یاد بگیرید که آن‌ها را تغییر دهید

باورهای یک فرد ثروتمند

اما فردی دیگر در خانواده‌ای بسیار ثروتمند بدنیا می‌آید، هر روز پدرش یک قرارداد جدید می‌بندد و با ثروت بیشتری به خانه بر می‌گردد. هیچ وقت پدر و مادرش بر سر مسائل مالی بحث نداشته‌اند، همیشه هر چیزی که خواسته به‌سرعت برایش فراهم شده، این شخص چه باوری نسبت به پول پیدا می‌کند ؟

 • پول به راحتی بدست می‌آید
 • نیازی نیست برای رسیدن به چیزی انتظار کشید
 • براحتی می‌توان ثروتمند شد
 • با وجود پول ارتباط خانوادگی ما بهتر می‌شود

این شخص زمانی که بزرگ شد آیا مشکلات مالی برایش پیش می‌آید؟

مطمئناً خیر، باور پول و ثروت او از افکاری بسیار قدرتمند و هل دهنده پر شده است و اگر زمانی بخواهد از این باور استفاده کند بهترین انتخاب‌ها را خواهد داشت.

پس ریشه ی تمام افکار شما که در جهت ساختن ارتعاش قانون جذب استفاده میکنید همین باورها هستند

دراین مقاله به تفصیل توضیح داده ایم که باورها چه هستند و چگونه می‌توان آنها را تغییر داد

از کجا بفهمیم در مسیر درست قانون جذب هستیم؟

یک ابزار بسیار مهم در قانون جذب وجود دارد که هر لحظه می توانید با استفاده از آن ارتعاش خودتان را بررسی کنید و دریابید که الان در حال استفاده درست از قانون جذب هستید در حال دریافت ناخواسته هایتان می باشید.

نام این ابزار احساسات است. احساسات تجلی ارتعاش است. اجازه دهید این را پله و پله برای شما شرح دهم.

اگر میخواهید در مورد احساسات بیشتر بدانید میتوانید بر اینجا کلیک کنید

شما در هر لحظه در حال فکر کردن به چیزی هستید، که نتیجه ی آن ایجاد یک  ارتعاش است که قانون جذب به آن پاسخ می دهد. نتیجه ی این ارتعاش را در بدن به شکل احساس می توانید تجربه کنید.

همین حالا اگر به یک خاطره ی بد فکر کنید مطمئنا احساستان بد خواهد شد و اگر به یک اتفاق خوب فکر کنید به احساس خوب خواهید رسید. با این ابزار قدرتمند ما میتوانیم بفهمیم که الان در حال ارسال چه ارتعاشی هستیم، آیا در مسیر درست هستیم یا نه؟ آیا در جهت خواسته ها از قانون جذب استفاده میکنیم یا نرسیدن به خواسته ها؟

احساس بد فقط یک معنی می دهد ، منتظر اتفاقات بد باشید، و احساس خوب به شما این نوید را می دهد که در حال ارسال ارتعاش مثبت می باشید که در نتیجه به نتایج مثبت نیز خواهید رسید.

چگونه احساس خود را تغییر دهیم؟

پیشتر گفتم که احساس نتیجه ی فکری است که شما در سرتان دارید، پس اگر میخواهید این احساس را تغییر دهید نیازی نیست که به سراغ عوامل بیرونی مانند سیگار یا قلیان بروید بلکه بباید افکارتان را تغییر دهید. اگر به سراغ این عوامل بیرونی روید برای مدتی فکر تان تغییر میکند که آن هم نتیجه ی نیکوتین است که باز هم تغییر این احساس به دلیل تغییر افکار شما بوده،ا ما زمانی که اثرات آن ها از بین برود دوباره افکار قدیمی به سراغتان می آیند و دوباره روز از نو روزی از نو

باز افکار منفی و قانون جذب هم همان چیزی که در حال ارسال آن هستید را به شما می دهد یعنی اتفاقات منفی

مطالعه می کنم :   قانون ضمیر ناخود آگاه

بهترین کار این است که بتوانید در ابتدای کار که فهمیدید احساس بدی دارید افکار خود را عوض کنید و به چیزی به جز اینکه در سر دارید فکر کنید، اما اگر این افکار ادامه دار باشند این احساس هم قوی خواهد شد و تغییر این احساس کمی سخت خواهد شد که در دوره قانون جذب به شما آموزش می دهیم که این احساس را چگونه تغییر دهید

قانون جذب مانند رشد یک دانه در زمین است

دانه در قانون جذب

تصور کنید که یک دانه را کشاورز در زیر زمین می قرار میدهد ، در ابتدا فقط به آن آب می دهد و باید منتظر باشد که دانه رشد کند. دانه شروع میکند و مقداری انرژی که در زیر زمین و در نزدیکی خودش وجود دارد را جذب می کند و همین انرژی باعث می شود که یک ریشه ی کوچک رشد کند، حالا علاوه بر آن انرژی قبلی ریشه نیز شروع به جذب انرژی میکند و باعث می شود که ریشه بزرگ تر شود و این جذب نیز بزرگتر می شود، تا جایی که سر از خاک بلند میکند.

در اینجا هم دانه اصلی ، هم ریشه و هم قسمتی که از خاک بیرون آمده شروع به جذب انرژی می کنند و این باعث رشد سریعتر و بیشتر دانه می شود. تا جاییکه به یک درخت تنومند تبدیل میشود

وقتی در جهت خواسته ی خود ارتعاش می فرستید این اتفاق می افتد که بک ریشه رشد میکند، یعنی یک نتیجه ی کوچک خواهید دید اما اگر باز همین ارتعاش را داشته باشید نتایج بزرگ و سریعتر از راه می رسند

باید صبور باشید و در جهت خواسته های خود ثابت قدم بمانید

نشانه های استفاده کردن از قانون جذب

شاید افرادی پیدا شوند و بگویند که من اصلا تا به حال از قانون جذب استفاده نکرده ام و آن را نیز قبول ندارم اما می خواهم به شما چند نشانه بدهم که ما بارها و بارها نتیجه ی قانون جذب را در زندگی خود دیده ایم اما حواسمان نبوده است

اگر این جملات یا کلمات زیر استفاده کرده باشید یعنی از قانون جذب قبل استفاده کرده اید

 • غیرمنتظره
 • پیش بینی نشده
 • تصادفی
 • سرنوشت
 • کارما
 • همزمانی
 • شانس
 • قضا و قدر
 • وقوع ناگهانی

اگر بدانید که خودتان مسئول زندگیتان هستید و هر اتفاقی که در آن می افتد نتیجه ی افکار خودتان می باشد دیگر نمی گویید غیر منتظره، یا تصادفی. بلکه اینها را از قبل ساخته اید و ارتعاش آن را فرستاده اید و الان در حال دریافت این ارتعاش هستید.

این جملات و کلمات نشان دهنده این هستند که شما از قانون جذب به صورت ناخودآگاه ، یعنی بدون اینکه اطلاع داشته باشید استفاده کرده اید. پس باید یاد بگیریم که آگاهانه از آن استفاده کنیم تا دیگر هیچ چیزی غیر منتظره نباشد

قانون جذب بر چه جنبه هایی از زندگی تاثیر گذار است؟

من از شما یک سوال می پرسم، شما در هر جنبه ای می خواهید رشد کنید؟ به هر قسمتی از زندگیتان فکر میکنید؟ اگر این طور است که قانون جذب نیز در آن دخیل می باشد. به این دلیل که قانون جذب به افکار و احساسات شما کار دارد و در مورد هر چیزی که فکر کنید و احساسات داشته باشید قانون جذب بر روی آن تاثیر می گذارد

پس این یک اتفاق بسیار عالی است ، چون میتوانیم اینگونه سایر جنبه های زندگی خود را علاوه بر جنبه ی مالی تغییردهیم و آنگونه که میخواهیم بسازیم.

مثلا شما به دنبال یک رابطه ی عالی با همسرتان هستید، اما هر روز به مشکلاتی که دارد فکر میکنید و توجه میکنید و هر بار که با او به بحث می نشینید این مشکلات را بر سرش می کوبید، چه اتفاقی می افتد قانون جذب عمل می کند و میگوید بلکه قربان هر چه شما امر بفرمایید، باز هم کاری میکنم که همسرتان این گونه با شما رفتار کند.

به نظر من قانون جذب قانون زندگی است  و تمام

کلمات در قانون جذب

کلمات در این دنیا بسیار قدرتمند هستند و مانند یک عصای جادویی در دست شما عمل میکنند. شاید تا کنون در مورد کلام اینگونه تعبیری نشنیده باشید اما دوست دارم از این به بعد به جملاتی که بر زبان جاری میکنید دقت کنید.

کلام شکل خارجی افکار ماست، یعنی ما به چیزهایی که فکر میکنیم آنها را بر زبان می آوریم، اجازه دهید مثالی برای شما بزنم.

من با یکی از دوستانم در حال گفت و گو بودم که به او گفتم اگر این اتفاق نیافتد من باید خون دل بخورم تا بتوانم آن را جمع کنم. یک لحظه به من گفت هواست هست که چی میگی؟خون دل؟ تو دقیقا به این کلمات فکر میکنی و از ناخودآگاه تو بیرون می آیند، و همین ها را اجرا می کنی. به من گفت اگر نتوانی انجامش دهی و به نتیجه برسانی پس راه دیگر را باید بروی و در نتیجه همین خون دلی که گفتی را باید تجربه کنی.

جملات منفی

یا اینکه به خود میگویید من چقدر احمقم، من چقدر بی عرضم، من هیچی نمی شم و کلی از این دست جملات است که هر روز بر زبان می آوریم، اینها علاوه بر اینکه از افکار ما خارج می شوند بلکه دوباره خودمان آنها را می شنویم و به باورهای ما تبدیل می شوند ، یا باورهای قبلی را تقویت می کنند. باورهای ما ریشه ی قانون جذب هستند، ریشه ی افکار ما هستند و با کلام خود در حال ساختن باور منفی و استفاده از قانون جذب در جهت معکوس هستیم

کلام در قانون جذب

ما باورهای مان را زندگی میکنیم

باورهای ما از راه شنیده ها و دیده ها ساخته می شوند، شما دارین به خودتان می گویید که از پس هیچ کاری بر نمی آیید و بارها و بارها این جمله را بر زبان آورده اید، نتیجه آن می شود که یک باور برای شما ساخته می شود که این هیج کاری را نمی توانید انجام دهید. پس هر وقت خواستید کاری انجام دهید این باور خود را نشان میدهد و میگویید ببین تو نمی توانی این کار را انجام دهی، و ما باورهای خود را زندگی میکنیم، به همین دلیل هیچ اقدامی نمی کنیم و به نتیجه نمی رسیم.

از شما می خواهم از امروز به بعد هر وقت از این جملات استفاده کردید سریعا جمله ی مثبتی جایگزین آن کنید و این جمله را نیز باید چندین بار تکرار کنید تا تاثیر جمله ی منفی قبلی از بین برود. بعضی از متخصصان می گویند که این تعداد حداقل ۱۷ بار باید باشد.

شاه کلید قانون جذب

واقعا این یک شاه کلید است که باید هر کسی آن را در دست داشته باشد تا به خواسته های خود برسد. قانون جذب به احساسات ما که نتیجه ی افکار هستند پاسخ می دهد. احساسات دارای سطوح متفاوت هستند که بالاترین آنها سپاسگزاری  و پایین ترین آنها نا امیدی است.

وقتی در حال سپاسگزاری هستید یعنی دارای بهترین احساس ممکن هستید، یعنی بهترین ارتعاش را داریدایجاد می کنید، پس میتوانید منتظر بهترین اتفاقات نیز باشید.

وقتی کسی به شما چیزی هدیه می دهد یا کاری برای شما انجام می دهد شما به او میگویید که متشکرم و از او سپاسگزاری می کنید، یعنی سپاسگزاری دقیقا کنار دریافت قرار دارد، پس اگر میخواهید چیزی را در زندگیتان بدست آورید باید شکر گزار باشید. اینگونه قانون جذب به احساسات مثبت شما پاسخ می دهد و چیز یکه میخواهید را برای شما آماده می کند.

وقتی سپاسگزاری میکنید یعنی داشته های خود را می بینید، وقتی سپاسگزاری میکنید یعنی نبود آرزوهای خود را احساس نمی کنید، یعنی احساس داشتن آنها را می توانید داشته باشید واینگونه است که ارتعاش داشتن خواسته های خود را میتوانید داشته باشید و در مسیر رسیدن به آنها قرار بگیرید.